ZONGULDAK:
MADENCİLER İÇİN SAHAYA İNİYORLAR
CHP Örgütlerinin bu haftadan itibaren maden şehidi yakınları için sahalara inerek 'Soma ve Ermenek' kazaları sonucu bu ailelere tanınan hakların Zonguldak'taki maden şehidi ailelerine verilmesi için mücadele edecek.

CHP İl Başkanlığı’ndan yalpan açıklamada; CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu`nun, 2014 yılında Soma ve Ermenek’te yaşanan facialar sonrasında hayatını kaybeden madenci ailelerine tanınan hakların genişletilmiş haliyle Zonguldak’taki ve Türkiye’nin diğer illerindeki tüm madenci ailelerine tanınması amacıyla verdiği kanun teklifine Zonguldak halkının sahip çıkması gerektiği belirtildi.

CHP il Başkan Vekili Volkan Alkaç imzasıyla yayınlanan basın açıklamasında, “Zonguldak'taki maden şehidi yakınlarını derinden yaralayan bu haksız durumun derhal ortadan kaldırılması için CHP örgütleri Salı sabahı itibaren maden ocakları ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı imza kampanyaları yapıp ve tüm halkımıza Zonguldak Maden Şehit ailelerine yapılan bu haksızlığı anlatacağız.   Zonguldak bu güne kadar beş binden fazla maden şehidi vermiş bir ildir. Zonguldak madencilerimiz de Soma ve Ermenek’te hayatını kaybeden emekçilerimiz gibi ülkemizin refahı ve kalkınması için mücadele ederken hayatlarını kaybetmişlerdir.   Maden şehitlerimizin bir kısmını belirli bir yasa kapsamına alıp bir kısmını almamak Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olmakla birlikte, vicdanların da kabul edebileceği bir durum değildir. Bu durumun düzeltilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadelemizde tüm Zonguldak halkını yanımızda görmek istiyoruz"  denildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Acılık'da Büyük Yangın

Haberi Oku