ZONGULDAK:
MADENCİYE SADAKA GİBİ ZAM

Kamu kesimi toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlandı 

MADENCİYE SADAKA GİBİ ZAM 

Genel Maden-İş’in, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Maden Tetkik Arama (MTA) da çalışan işçileri için sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri bağıtlandı. Türk-İş ile Hükümet arasında yürütülen müzakereler sonucunda anlaşma sağlanarak, çerçeve protokolü imzalandı.  

BAŞBAKANLIKTA TÖREN YAPILDI 

Başbakanlıkta düzenlenen imza törenine Başbakan Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Genel Maden İş Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Türk-İş Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulunda görev alan diğer sendikaların genel başkanları ve üst düzey bürokratlar katıldı. 

ENFLASYON İLAVESİ YAPILACAK 

Hükümet ile Türk-İş arasında imzalanan çerçeve anlaşma protokolu ile; ücretlere birinci yıl; 1 Ocak -30 Haziran dönemini kapsayacak birinci 6 ay için yüzde 7.5, 1 Temmuz 2017- 31 Aralık 2017 ikinci 6 ay için yüzde 5 artış yapılacak. Ancak enflasyon yüzde 5’i geçtiği taktirde aşan kısmın tamamı sonraki dönem ücret zammı oranına ilave edilecektir. 2. Yıl birinci 6 ay için (1 Ocak 2018-30 Haziran 2018) yüzde 3,5 artı enflasyon farkı, 2. Yıl ikinci 6 ay için yüzde 3.5 artı enflasyon farkı eklenecek. Öteyandan toplu sözleşme imza töreni önümüzdeki günlerde yapılacak.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaş 3 yıl önce

ne sadakası kardeşim gayet güzel bir zam. biz özel sektörde 1400'e çalışıyoruz.biz ne yapalım. adamların ikramiyeleri var, yakacak yardımı var, maaşları tatminkar daha ne olsun, elinizi vicdanınıza koyun öyle yazın yazıları lütfen

Misafir Avatar
memurdan 3 yıl önce

he he aynen sadaka .çok komik .. madenci bu habere neresiyle güler tahmin edersiniz bu haberi yaparken

banner228

Yangına müdahale edip sertifikalarını aldılar

Haberi Oku