ZONGULDAK:
MAHALLE Mİ ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ MÜ?
Karaelmas Mahallesi'nde çöp rezaleti devam ediyor… 
MAHALLE Mİ ŞEHİR ÇÖPLÜĞÜ MÜ?
Zonguldak Karaelmas Mahallesi'nde yıllardır çöp ayıbı devam ediyor. Ortalığa dökülen çöp ve kül yığını giderek artıyor. 
Karaelmas Mahallesi, Kaptan Sokak üzerindeki açık alana çöp ve kül dökme rezaleti, tüm uyarılara rağmen devam ediyor. TTK Kibrit evlerin yanındaki çöp kutusu yerine doğaya çöp ve kül dökülmesi tepki çekiyor. Atılan evsel atıklar arasında salon koltuğu bulunması ise görenleri hayrete düşürüyor. 
MAHALLEYİ ÇÖPLÜĞE ÇEVİRDİLER
Çöp konteynırı varken bazı kişilerin çöp ve küllerini ortaya dökmesi, Karaelmas Mahallesi'ni, Şehir çöplüğüne çevirdi. Çöplerin gece karanlığında döküldüğü tahmin edilirken, sorumlusunun kim olduğu ise esrarını koruyor. 
Çöp konteynırının yakınından apartman boşluğuna doğru çöp boşaltılmasına tepki gösteren apartman sakinleri ise tepkilerini, "Geçen seneden beri bu rezalete kimse dur diyemedi. Önceki dönem belediyeye kaç kez anlattık bunu önleyemediler. Belediye Başkanı değişti ama bizim mahallede bir değişiklik olmadı. Gece işçi katırlar gelip çöp konteynırından çöpleri küfelere yükleyerek temizlik yapıyor. Ancak konteynıra rağmen çevreye atılan çöpler öylece kalıyor. Burası Şehir çöplüğü mü Karaelmas Mahallesi mi anlayamadık. Artık bu rezalete bir son verilsin. Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımıza ricamızdır. Lütfen buna engel olsunlar" sözleriyle ifade ediyor.
"KOLTUK, KUŞ KAFESİ, ASPİRATÖR.. NE ARARSAN VAR"
Mahalle ortasına kül dökülmesinin yanı sıra salon koltuğu, kuş kafesi, leğenler, plastik eşyalar ve hasta bezleri ile aspiratör gibi evsel atıklar bulunuyor. Her tarafı kaplayan çöpler, kül yığınları ve poşetler, kentin en büyük mahallesi Karaelmas'ın imajına zarar veriyor.   
Haber-Foto: Abdullah KarabacakAnahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Duyarlı vatandaş 3 hafta önce

Lütfen birde alt temaşarlık ve 69 anbarlarının karşısındaki yeni yolun kenarlarındaki çöp ve pislikleri haber yaparmısınız Halkın Sesi gazetesi

Misafir Avatar
Vatandaş 67 3 hafta önce

acaba mahalle sakinleri mi gece atıyor yoksa çöp toplayan katırlar yük fazla gelince aşağıya mı atılıyor konunun iyice araştırılması lazım. çünkü orada koskoca konteynır var hem de etrafı duvarla çevrili çöp döküm yerinde muhafazalı bir yerde. buna rağmen bu kadar çöpün aşağıya atılması çok enteresan...çok enteresan...

Misafir Avatar
. 3 hafta önce

Evet muharrem akdemir yaptıydı

banner228

MHP’li Demirköse, çarpık kentleşmeye dikkat...

Haberi Oku