ZONGULDAK:
MEDYA SAVAŞLARI!


Karaelmas Gazeteciler Cemiyeti, Pusula ve Tığ’a zehir zemberek yüklendi…

MEDYA SAVAŞLARI!

Haftalardır yerel gazetelerde süren karşılıklı atışmaların dozajı her geçen gün artıyor… Belden aşağıya uzanan ifadelerin yer aldığı köşe yazılarına basın savcısı ve gazetecilik meslek örgütleri sessiz kalıyordu. Kamuoyunda yükselen tepkiler üzerine Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu, Pusula Gazetesi Sahibi ve Yazarı Ali Rıza Tığ’ın yazıları nedeniyle kınama yayımladı. Açıklamada Tığ’ın kişisel hırs ve ihtiraslarıyla hareket ederek özellikle son dönemde, KGD Yönetim Kurulu Başkanı’na ve meslektaşlarına yönelik yayımlarına dikkat çekildi. Aynı KGD Yönetim Kurulu bugüne kadar Pusula Gazetesi’nin başka gazeteler hakkında yaptığı meslek ahlakıyla bağdaşmayan yayımlarda sessiz kalmıştı…

“GAZETECİLERİ İSTİFAYA ZORLUYOR”

Ali Rıza Tığ’ı birebir aynı kalemden çıkan istifa mektubuyla yanında çalışanları istifaya zorlamakla suçlayan KGD yönetimi, açıklamada şu ifadelere yer verdi: “KGD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de gazeteciliğin kişisel hırs ve nefretle sürdürenlere ve gazetecilik temel ahlak ve kurallarını yok sayarak bir kamu görevi olan gazeteciliği kişisel çıkarları ve hırsları uğruna kullananlara karşı mücadelesini sürdürecektir. KGD Yönetim Kurulu, kurumsal kimliğine yönelik, doğrularla bağdaşmayacak şekilde ısrarlı saldırılar üzerine bu açıklamayı yapma gereği duymuştur. Ali Rıza Tığ’ı derneğimize ve meslektaşlarına yönelik küçük düşürücü yazıları ve tutumu nedeniyle kınıyor, kendisini basın meslek ilkelerini uygulamaya ve basın ahlakına uymaya davet ediyoruz” Karaelmas Gazeteciler Derneği (KGD) Yönetim Kurulu, yerel Pusula Gazetesi Sahibi ve Yazarı Ali Rıza Tığ’ın son dönemde, KGD Yönetim Kurulu Başkanı’na ve meslektaşlarına yönelik kişisel hırs ve art niyetinden kaynaklandığı anlaşılan yazılarına ve tutumuna yönelik bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle; “Yerel Pusula Gazetesi’nin sahibi ve yazarı Ali Rıza Tığ, son dönemde Derneğimizin Kurumsal kimliği ile Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanına ve meslektaşlarımıza yönelik kişisel hırs ve art niyetinden kaynaklandığı anlaşılan bir tutumla ve giderek artan sıklıkla toplum nazarında küçük düşürücü, aşağılayıcı ve iftira nitelikli yazılar yayınlamaktadır. Tığ, bununla kalmamakta derneğimizin kurumsal kimliğini yıpratmak ve zayıflatmak amaçlı olduğu anlaşılan bir tutumla ve baskı kurarak kendi gazetesinde çalışanlar da dahil olmak üzere üyelerimizi derneğimizden istifaya zorlamaktadır. Tıpa tıp benzer yazı formatıyla derneğimize gönderilen istifa mektuplarının tek kaynaktan çıktığı tartışmasızdır.

“KİŞİSEL HIRS VE TUTUMUNU ISRARLA SÜRDÜRMEKTEDİR”

Tığ’ın, kişisel hırs ısrarla sürdürmekte olduğunu ifade eden açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ali Rıza Tığ, tüm bu gelişmelere rağmen yine kişisel hırs ve tutumunu ısrarla sürdürmektedir. KGD olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de gazeteciliğin kişisel hırs ve nefretle sürdürenlere ve gazetecilik temel ahlak ve kurallarını yok sayarak bir kamu görevi olan gazeteciliği kişisel çıkarları ve hırsları uğruna kullananlara karşı mücadelesini sürdürecektir. KGD Yönetim Kurulu, kurumsal kimliğine yönelik, doğrularla bağdaşmayacak şekilde ısrarlı saldırılar üzerine bu açıklamayı yapma gereği duymuştur. Ali Rıza Tığ’ı derneğimize ve meslektaşlarına yönelik küçük düşürücü yazıları ve tutumu nedeniyle kınıyor, kendisini basın meslek ilkelerini uygulamaya ve basın ahlakına uymaya davet ediyoruz”

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

ESAS 67 BURDA AVM ARACI TESLİM ETTİ

Haberi Oku