ZONGULDAK:
Memur Sendikaları Kapıştı
Eğitim İş Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu yazılı bir basın açıklaması yaparak Türk Eğitim Sen Zonguldak Başkanını eleştirdi.

Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören’in haddini aştığını belirten yönetim kurulu, haklarında yapılan açıklamaları kınadıklarını söylediler.

Yazılı açıklama şöyle:

“Eğitim İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak sendikamız hakkında açıklama yaparak, düşüncelerini açıklayan Türk Eğitim Sen Zonguldak Şube Başkanı Sayın Şahin ÖREN’in haddini aştığını düşünüyoruz.

Sendikamız genel kurulu tarafından ezici bir çoğunlukla sendika tüzüğüne aykırı hareketle örgüt disiplinine uymamaktan ihraçları kabul edilen eski üyelerimizin ihraçlarını sorgulamak Sayın Şahin ÖREN’in işi değildir. İhraçları genel kurulumuzca onaylanmış öğretmenleri sendikasına alarak onları savunabilir.

Bizler eğitim çalışanları sendikasıyız. Sendikamız içinde siyaset yapan üyelere alışkın değiliz. Sendikamız kimseden talimat almaz. Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir. Tam Bağımsız Türkiye ve Tam Bağımsız Sendika diyenlerin örgütü olmaya devam edecektir.

Örgütümüz içinde siyaset yapmaya çalışanları, disipline uymayanları yine ihraç edeceğiz. Bu tüzüğümüzden aldığımız bir güçtür. Tabii bunlar Sayın Şahin ÖREN’in vakıf olmadığı konulardır. Kendileri politik davranmayı, siyasete karışmayı, arka bahçe olarak verilen talimatları uygulamayı iyi bilir. Bağımsız davranmayı, talimat almamayı, sendikayı siyaset aracı olarak kullanmamayı bilmez. Bugüne kadar yapılan uygulama ve açıkladığı fikirlerden bunları anlıyoruz. İsterse ihraç edilen eski üyelerimizi gerçekten samimi ise Başkanı bulunduğu sendikasına bugün üye yapabilir.

Bu vesile ile Sayın Şahin ÖREN’in bu düşüncelerini ve sendikamız hakkında yaptığı açıklamaları kınıyor Başkanı olduğu Zonguldak Türk Eğitim Sen örgütünün büyük çoğunluğunun kendisinin bu düşüncelerine katılmadığını biliyoruz. Bir başka sendika hakkında görüş bildirinceye kadar kendi örgütü ile ilgilenmesini tavsiye ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.” (Haber Merkezi)

                              

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
öğrenci döven adam 9 ay önce

bu adam öğretmen olduğunu iddia eden öğrenci döven kişi değil mi? küçücük sabilere el kaldıran kişi değil mi?

Misafir Avatar
Vatandaş 9 ay önce

Sendikamız içinde siyaset yapanlara alışık değiliz derken??Eee bu Metin Kahveci eğitim dışında da birçok siyasi konuda açıklama yapıyor hatta bu konuda onunla tartışmamız dahi oldu kendisine serbest başkasına yasak mı siyaset yapmak? Eğitim işli olan birçok kişi biliyorum ben siyaseti ilgilendiren konularda açıklama yapıyor yada eylemlere katılıyor!! Şöyle deseniz daha dürüstçe olurdu Metin bey bizim siyasetimiz yada siyaset anlayışımız dışında açıklama yapanları biz barındırmayız diye. Birde hiçbir siyasi partinin arka bahçesi degilmişler hahaha gülelim bari yüzde 98 iniz CHP yi destekliyor ve oy veriyor ne diyorsunuz siz?

Misafir Avatar
Öğretmen 9 ay önce

En azından sizin gibi cumhur ittifakı kapsamında emir ve talimatlı sendikacılık yapmıyoruz.Biz hiç bir partiden emir almayız.Gerekirse en sert şekilde Chp yi bile eleştirebiliriz.Siz önce yönetimden rahatsız tepkili örgütünüze sahip çıkın.

-Beğenmedim(1)

banner228

Deli Hakkı’da Kaza

Haberi Oku