MİLLETE ŞAHİN SAMİ AYDIN’A KARGA!

ZONGULDAK 03.07.2020, 11:34 03.07.2020, 11:36
3662
MİLLETE ŞAHİN SAMİ AYDIN’A KARGA!
 Memurlar Lokali’nin Yapı Belgesi iptal edildi... Belediye görmezden geliyor...


Dünkü belediye meclis toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Atınç Kayınova tarafından gündeme getirilen kaçak inşaatlar ve Memurlar Lokali’ndeki rezaletin başka bir boyutu ortaya çıktı. 

YAPI KAYIT BELGESİ İPTAL 
Muharrem Akdemir döneminde yapılan Selim Alan döneminde kat çıkılan ve kaçak düğün salonu yapılan Memurlar Lokali’nin “Yapı kayıt belgesi” iptal edildi. Böylece Memurlar Lokali tamamen kaçak duruma düştü. Şimdi Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın seçim döneminde kalesi olan, gizli toplantılarını yaptığı Memurlar Lokali ile ilgili ruhsat iptali ya da yıkım yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor. 

NE OLMUŞTU?
Memurlar Lokali iştemecisi Sami Aydın, ruhsatında tek düğün salonu olmasına rağmen 3 ayrı düğün salonu açtı. Bununla da yetinmeyen Sami Aydın, Selim Alan ile olan yakınlığını fırsat bilerek müdüriyetin üzerine kaçak kat çıktı. Ardından zaten kaçak olan küçük düğün salonunu Milli Emlak ve GMİS’in arazisine girerek büyüttü. Medyada çıkan haberleri ihbar kabul edip yıkmak yerine inşaatın bitmesini bekleyen Selim Alan, bu arada akşamları geç saatte Memurlar Lokali’nin giderek diyet borcunu ödemek için Sami Aydın’la görüşmelere devam etti. Dönemin Valisi Erdoğan Bektaş’ın dikkat çektiği görsel kirlilik üzerine, Sami Aydın kaçak yaptığı ve bu nedenle hapis yattığı yapıyı branda ile örttü. Bu arada Yapı kayıt belgesi iptal edildi. 

Dün yapılan belediye meclis toplantısında konuşan CHP  grup sözcüsü Dr. Atınç Kayınova, "Önceki Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, giderken 'devlet adamlığını sizden öğrendik' dediniz. Şimdi haftada bir kaçak yapı bakıyorsunuz. Devlet adamlığını öğrenmenizin ardından kaçak yapıları branda ile mi örteceksiniz?" ifadesini kullanmıştı.
Yorumlar (4)
Gazi mustafa 12 ay önce
Neler oluyor. Hukuksuz bir durum varsa gereği yapılmak zorunda. Başkanın keyfiyetine kalan bir şey değil. İnsiyatif kullanılacak bir durum değil. Süresi içerisinde gereği yapılmazsa tüm sorumlularla ilgili yasal işlem yapmayı gerektirir.
Oflu 12 ay önce
Başkan rüzgara göre hareket eder
Turgut Güven 12 ay önce
bu işin bir başka boyutu daha var. sizin arsanıza biri gelip kaçak bina yapsa ne yaparsınız? ttk genel müdürlüğünün burnunun dibindeki bu arsayı genel müdür koltuğunda oturanlar neden görmez. sami aydın veya bir başkası bu gücü nereden buluyor?
İbrahim poyraz 12 ay önce
Bu kaçıncı mühür vatandaşın kümesini yıkan çevre şehircilik bakanlığı bu binayı yıkan emri verdiği halde neden yıkılmıyor
20
açık