ZONGULDAK:
Milli Eğitim Bakanlığı Ve Sağlık Bakanlığı 15 Adet Bisiklet Dağıttı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam’ Programı kapsamında, Roman öğrencilerinde bulunduğu Çaycuma Gemiciler Ortaokulu’nda 15 adet bisiklet dağıtıldı.

Projenin Sağlık Bakanlığının ‘Sağlık beslenme ve hareketli hayat programı’ kapsamında hayata geçirildiğini söyleyen Çaycuma Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Eren Halaç, “Çocukluk çağından itibaren tüm çocukların daha sağlıklı bir yaşam kültürünü edinmesi ile birlikte, hem beslenmesine, hem de fiziki aktivitelere dikkat etmesi ile uzun süreli bir program. Bu program çerçevesinde milli eğitim bakanlığı ile birlikte protokol çerçevesinde okullarımızda spor eğitimleri dersi de bisiklet kullanımına yönelik bisiklet dağıtımını gerçekleştirdik. Obezite çağımızda kanser gibi bir hastalık. Çocukluk çağından itibaren başlıyor obezite. Aileler ve çocuklar dikkat etmeyince yetişkin çağa kadar ulaşıncaya kadar bu şekilde devam ediyor. Kilo alınca vermek daha zor hale geliyor. En önemlisi bunu baştan itibaren engellemek, obezitenin oluşmamasını sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sağlamak. obezitenin sağladığı hastalıklar, kanser, kolesterol, kalp hastalıkları, solunum problemleri, kuah artırıyor ve bulaşıcı olmayan tüm hastalıkları oluşumunda büyük bir etken. Okullarımızda farkındalık sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu."
Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam’ programı dâhilinde dağıtılan bisikletlere binen öğrenciler, onlara bu mutluluğu yaşatan büyüklerine teşekkür ettiler. Bisiklet dağıtım programına, Zonguldak Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Köksal, Çaycuma Milli Eğitim Şube Müdürleri Cengiz Yılmaz, Mehmet Yetim, Çaycuma Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Eren Halaç, Gemiciler Ortaokulu Müdürü Hüsamettin Baylan ve öğretmenler katıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Vali Bektaş, mini lavuar tesisini inceledi

Haberi Oku