ZONGULDAK:
Mithatpaşa İlköğretim Okulu velileri isyanda

Zonguldak’ta Gazi Orta Okulu yıkılıp öğrencilerinin Mithatpaşa İlköğretim Okulu’na gelecek olması sebebiyle Mithatpaşa İlköğretim Okulu velileri isyan etti.

Öğrenci velileri Mili Eğitim müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek, sorunun çözülmesini ve şu anda 9-3 olan eğitim sistemini sabahçı öğrenciye çevrileceğini belirterek, başka okuldan öğrenci istemediklerini kaydettiler.

SON ANDA HABERDAR EDİLDİK

Öğrenci velileri adına konuşma yapan okul aile birliği başkanı Selvan Akıllı’da, “Biz tek sistem olsun istiyoruz. Biz çalışan ailelerimizi. Sıkıtı yaşıyoruz, Problem yaşıyoruz ve olmuyor böyle bu şekilde devam etmek istemiyoruz. Çocuklarımız sıkıntıya düşecek, biz kendimizde sıkıntıya düşeceğiz. Yani böyle  alınan son kararlar şartlarımızı zorlayacak.  Yani bizi son anda haberdar etmeleri bizi gerçekten zor duruma düşürdü. Bizim konuşabileceğimiz ve muhatap alabileceğimiz hiç kimse yok karşımızda.’ dedi.

BUNU KABUL ETMİYORUZ

Dilek Demirel isimli öğrenci velisi de, “İki gündür mili eğitim müdürümüzle de görüşemiyoruz. Randevu verdiği halde randevuya çıkmadı. 2 gündür hiç kimse ile muhatap olamıyoruz. Gazi Orta Okulu'nun yıkılıp Mithatpaşa İlköğretim Okulu’na gelmesi, 9-3 olan sistemimizi, sabahcı öğlenci olarak değiştirilmesini istemiyoruz veliler olarak. Yani bunu kabul etmiyoruz. Tüm sitemiz bozulacak” dedi

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Alperen 12 ay önce

bir kaç husus bilinmeden olay ile ilgili yorum yazılamaz. okul neden yıkılıyor? eğer bina ile ilgili yıkım kararı deprem tetkikleri sonucu olduysa yapacak bir şey yok. okulumuza diğer öğrenciler gelmesin diyen velilerin çözüm önerisi var mı? diğer öğrenciler bu yıl okula gitmesin mi? bazen beğenmesek de başka çaremiz olmadığı için kararlar alıp uygulama yapmak zorunda kalabiliriz. ancak okul yıkılır yerine başka amaçla bir bina yapılırsa o zaman isyan hak olur.

Misafir Avatar
Güneş 12 ay önce

gazı ortaokulu velılerı cok mu ıstıyor duzen bozulmasını.. Bızım cocuklarımızın duzenı bozulmayacak mı..gelsın karsı cıkan velıler gazı ortaokulunu gezip gorsunler..yazık cok yazık..

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Dikenlitel 12 ay önce

Kolayı var veliler bir hafta çoçuklarını okula göndermesin milli eğitim müdürü yana yana sizi arar. Milli eğitim yaz boyu ne yapmış? Ağustos böceği gibi keman çalmış.

banner234

banner236


Haberi Oku