ZONGULDAK:
'MÜDAHALE HUKUKA AYKIRI”
Zonguldak Barosu’ndan, Baro Başkanlarına Ankara’da engellenmelerine tepki geldi


Zonguldak Barosu, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya yürüyen Baro Başkanlarına yapılan polis müdahalesinin hukuki olmadığını ve kabul edilemez olduğunu bildirdi. 

Yapılan açıklama şöyle: 

"Baro Başkanlarımızın Ankara’ya yaptıkları savunma için sembolik yürüyüş Ankara girişinde polis müdahalesi ile durdurulmuş ve Baro Başkanlarımız sabah 10:00 sularından bu yana polis barikatı içerisinde girişe ve çıkışa izin verilmeyecek şekilde tutulmaktadırlar. Hukuka aykırı yapılan bu müdahaleyi kabul etmiyoruz! 

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 34. Maddesine göre; “Herkes önceden izin almadan silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.” hükmüne rağmen haksız bir şekilde yapılan müdahaleyi şiddetle kınıyor ve derhal sona erdirilmesini talep ediyoruz. 

Tüm halkımız tarafından bilinmelidir ki; savunmanın yürüyüşü, kendimiz için değil hak ve hukukunu savunmayı üstlendiğimiz halkımız içindir. Durdurulan Barolar değil vatandaşın temel hak ve özgürlükleridir. 

Yapılan bu haksız müdahaleye karşı Baro Başkanlarımızın yanında olduğumuzu ve her türlü hukuki eylem kararına hazır olduğumuzu saygılarımızla kamuoyuna bildiririz.”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hasan Basınca 3 ay önce

avukata şiddet uygulayan cami duvarına işer.

Misafir Avatar
hb 3 ay önce

polis avukata şiddet uyguluyor..tuzun koktuğu yerdeyiz..

banner228

ÖZLEM TEKSTİL'DEN EĞİTİM DESTEĞİ

Haberi Oku