ZONGULDAK:
MUSLU VE ÇATALAĞZI AYAKTA

 Eren Enerji’de işten çıkartılacakların sayısı 300’e çıktı

MUSLU VE ÇATALAĞZI AYAKTA

Eren Holding tarafından ZETES-1’in kapatılma kararının ardından gündeme gelen işten çıkartmalar Muslu ve Çatalağzı’nda geniş yankı buldu. İlk etapta 15 Şubat tarihine kadar 150 kişi ile yollarını ayırma kararı alan Eren Holding yönetimi, işçileri teşvik amacıyla çalışanlarına tazminat ve 4 maaş ikramiye teklif etti. Dün işçilerle ikinci bir toplantı yapan mühendisler ve birim amirleri Şubat ayı sonunda 150 kişinin daha işten çıkartılacağını, bu sayı ile birlikte toplam 300 kişinin işine son verileceğini söylediler.

“SANTRALLER BAŞIMIZA BELA”

Bu gelişme üzerine Muslu Belediye Başkanı Sebahattin Adıyaman ve Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, Eren Enerji Termik Santrali Genel Müdürü Ali Kölemenoğlu ile bir görüşme yaparak konu hakkında bilgi aldılar. Halkın Sesi’ne konuşan Çatalağzı Belediye Başkanı Adnan Akgün, santrallerin her hâlükârda bölge insanının başına bela olduğunu belirterek, “Santral yönetimiyle temas halindeyiz, 300 kişinin çıkartılması halinde bölgede sosyal ve ekonomik yansımaları ağır olur. Sorunun çözümü için uğraşıyoruz” dedi.

(Umut ERSES)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
duy sesimizi 3 yıl önce

Duy sesimizi Çatalağzı halkı başkanlar doğrudur görüştü evet tam orada İdim ama ikisinde dışarıya gülerek çıktı ne vardı ne aldınız yüzünüz gülüyor bakın biz ağlıyoruz Sabahattin başkan Adnan başkan bunun hesabını halka nasıl vereceksiniz

banner228

FIRDÖNDÜ SİYASETİ!

Haberi Oku