NE ÇEKTİN BE ZONGULDAK DAVUT ACAR’DAN!

ZONGULDAK 09.07.2021, 00:20 09.07.2021, 00:26
2885
NE ÇEKTİN BE ZONGULDAK DAVUT ACAR’DAN!

Her devrin adamı batık müteahhit Davut Acar, hakkındaki yolsuzluk dosyalarına rağmen Zonguldak Belediyesi’nden ballı işler almaya devam ediyor. Son olarak Doktorlar Sokağı, Tahir Karaoğuz Caddesi ve Engelli Yaşam Merkezi mevkisin de yol ve kaldırım düzenleme ihalesini alan Acar, bölge esnafını adeta çileden çıkardı. 


İMALAT DENETLENSİN


İhale şartnamesine göre, nevrülü çelik hasır döşeme ile beton dökülmesi gerekirken bu imalat yapılmadı. İddiaya göre maliyeti düşürmek için yola hasır demir döşenmedi. Yine şartnamede yeralan 9 bin 600 metreküp beton şartı yerine getirilmedi. Dökülen betonu kod yükseldi diye iki gün sonra söken Davut Acar, aynı yolu ikinci kez betonladı. Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, zararı Davut Acar’dan tanzim edeceklerini açıkladı ama para tahsile edilemedi. Dökülen betonun kalitesi ise denetlenmedi. Kışın çamur yazın tozla uğraşan esnaf 6 aydır zarar etti. 
Halkın Sesi, Zonguldak Valiliği tarafından Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Zonguldak İl Özel İdaresi marifetiyle imalatların kalite standartlarına uygun olup olmadığını denetlemeye davete ediyor.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (2)
sade vatandaş 3 hafta önce
SAHTEKAR İCİSİNİN ALIN TERİNİ VERMEYİP YİYEN YÜRÜYEN ÇUVAL
DOĞULU KRAL 3 hafta önce
Yakında Vanlılar ve Batmanlılar olarak Zonguldak'a el atacaz . Sizin kendi müteahitlerinizde ne para var ne de işi yapacak delikanlı kanlı. Almayın şehre iş vermeyin, peşinde koşmayın adamın. Zonguldağa geldiği zaman peşinden ayrılmayanlar yorum yapıyor .
32
açık