ZONGULDAK:
Nuhoğlu; 'Zonguldak Yerel Basın Konusunda İyi Bir Yerde”
Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürlüğü’ne yeni atanan Ali Nuhoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Yerel basın noktasında Zonguldak’ın iyi bir konumda olduğunu belirten Basın İlan Kurumu (BİK) Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu, bundan sonraki süreçte daha başarılı ve kaliteli habercilik anlayışı ile güzel çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini ifade etti.

Basın İlan Kurumu Zonguldak Şube Müdürü Ali Nuhoğlu, ziyarette yaptığı konuşmasında şu görüşlerine yer verdi: “Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nde 5 yıldır görevliydim. Genel Müdür Kontrol Hizmetlerinde çalışıyordum. Türkiye’nin dört bir tarafında yerel ve ulusal basın anlamında denetimler gerçekleştirdim. Genel Müdürlüğümüz, 1 Mart itibariyle Şube Müdürü olarak Zonguldak’ta bizleri görevlendirdi. Yerel basın noktasında Zonguldak’ın iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Gazeteleri inceleyen bir ekipten gelmemden dolayı, bu konuda şanslıyım. Yerel basımıza, resmi ilanlar konusunda destek veriyoruz. İnşallah desteğimiz artarak devam edecektir. Maddi açıdan yerel basınımıza en büyük desteği veren konumdayız. Biz, sadece bu destek ile yetinmiyoruz. Sosyal çalışmalarımız ve eğitim projelerimiz de oluyor. Özelikle, vasıflı gazetecilerin oluşması için Genel Müdürlük nezdinde çalışmalar yapılıyor ve şubelerimiz tarafından da bu çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Sadece resmi ilan konusunda değil, yerel basınımızın daha kaliteli bir şekilde çalışma yapabilmeleri amacındayız. İlerleyen günlerde daha da başarılı bir yerel basın ortaya çıkaracağımızı hedefliyorum. Bu noktada, sizin de desteğinizi aldığımız zaman daha da başarılı çalışmalar yapabileceğimize inanıyorum.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak’ta yerel basının önemine dikkat çekerek; “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri haber almak ve halkı doğru bilgilendirmektir. Yerel basınımıza büyük önem veriyorum ve gazeteci arkadaşlarımızın ne kadar zor bir mesleği icra ettiklerini biliyorum. İlimizde yerel basın aktif ve çıtasını yükseltmek için de yoğun çaba sarf ediyor. Yerel basınımızın güzel çalışmaları oluyor. Sizin de kendilerine katkı vereceğinizi düşünüyor, her zaman basınımızın yanında olacağımızı belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Ziyaret; fikir alışverişi ile son buldu.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

7 Kasım 2019 Cumartesi Günü Halkın Sesi Gazetesi

Haberi Oku