ZONGULDAK:
'ÖDENEKTE TEREDDÜT VAR”

Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma töreninde konuşan yüklenici firma sahibi Ali Akbaş, ödenek sorunu olmazsa 1 yıl sonra işi teslim edeceklerini vurguladı

“ÖDENEKTE TEREDDÜT VAR”

Kilimli’nin ilçe olmasından sonra ilk inşaatı başlayan ilk kamu kurumu olan İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın temel atma töreni sessiz sedasız bir şekilde gerçekleştirildi.  İnşaatı yapan yüklenici firmanın sahibi Ali Akbaş temel atma töreni sonrasında yaptığı açıklamada yapılacak bina hakkında bilgiler vererek, “Kısa sürede inşallah bitiririz. Ödenekte tereddüt var. Sözleşme gereği 1 yılda tamamlanması lazım ama ödenekte sıkıntı yaşanmazsa seneye kesinlikle bitireceğiz. Güzel ve özel bir proje. Her türlü konfora uygun bir binadır” dedi.

“AÇILIŞI HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

İşin süresinin 350 gün olduğunu belirten Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, törende yaptığı konuşmada 1 yıl sonra açılışı yine hep birlikte yapacaklarını vurgulayarak, “İlçemiz 2012 yılında kuruldu. Tabi kurulduktan sona kamu kurum ve kuruluşlarını bir an önce ilçede hizmet vermesi için kamu kurum ve kuruluşlarına fiziki olarak yeterli binalara ihtiyaç var. İşte bugünde ilçe emniyet müdürlüğümüzün hizmet vermesi için vatandaşlarımıza burada temel atma töreninde bir araya geldik. Ben bu imkanı sağlayan bize burada her türlü kolaylığı ve desteği sağlayan başka Sayın valimiz Ali Kaban olmak üzere tüm bürokrasiye teşekkür ediyorum. Burada bulunan yüklenici firmaya da 1 yılık süre içinde burayı inşallah tamamlayıp bize hizmet etmek üzere emniyetimizi teslim ederler. Ve kendilerine bu sürede kazasız belasız bu emniyet binamızı tamamlamayı kendilerine başarılar diliyorum. Bu 1 yıl sonra burada inşallah açılış töreninde yine hep beraber oluruz. Ben tüm katılımcılara katıldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“KİLİMLİ’YE ÇİVİ ÇAKAN TEK ERK BİZİM HÜKÜMETİMİZDİR”

AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu’da ödenek durumunu takip edeceklerini ve binanın 1 yılda tamamlanarak hizmete açılacağını ifade ederek, “ilimli ilçe olduktan sonraki gelen, şu ana kadar gelen en büyük kamu yatırımı ilçe emniyet müdürlüğü binasıdır. Tip proje bu. 4 katlı bir bina olacak inşallah. Selçuklu mimarisini andıran bir proje. Ödenek durumunu takip ediyoruz. Ödenek durumunda eğer sıkıtı olmaz ise 1 yıl gibi kısa sürede bitecek bir proje. Bundan sonraki inşallah hedefimiz Kilimli İlçe kaymakamlığının yerini tespit ederek bir an önce başlamasını sağlamak. İnşallah daha güzel olacak, kilimli ilçe olduğunu daha güzel hissedecek. Zaten şu zamana kadar Kilimli’de çivi çakan hizmet getiren tek erk bizim hükümetimiz. Görüyorsunuz ki bundan sonra da böyle olacak. Kaymakamlık binasının yer bulmasında biraz sıkıntı oldu ama burası Zonguldak. Bir de Kaymakamlık binası bir ilçenin tek binası ve en güzel yerde olması ve insanların en kolay ulaşabileceği yerde olmasını istiyoruz. Daha önce baktığımız ve tespit ettiğimiz yerler var alan olarak oma yer olarak uygun olmadığı için birazcık gecikti. Takip ediyoruz ve hazine tarafından takas olacak bir arsa var ve o arsa takası gerçekleştirildikten sora inşallah Kaymakam beyimiz ve vali beyimiz karar kılmış durumlalar o yerde. İnşallah o yere çiviyi çakacağız” ifadelerine yer verdi.

ÜST PROTOKOLDEN KATILIM SAĞLANMADI

Konuşmanın ardından Kilimli İlçe Müftüsü Nedim Özkal Kur-an’ı Kerim okunurken, edilen duanın ardından kurban kesimi gerçekleştirildi. İlçe merkezinde bulunan Ahmet Şerifoğlu sahasının hemen yanında inşaatı başlayan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün temel atılması için gerçekleştirilen törene Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Avcı, AK Parti Kilimli İlçe Başkanı Mahmut Kanberoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Serdar makineci, Kilimli Garnizon komutanı Mehmet Üstün katılırken Zonguldak Valisi Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turhanlı ve Belediye Başkanı Ali Arslankılıç katılmadı. (Umut ERSES)

 Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

‘Rezil bir duruma düştü’

Haberi Oku