ZONGULDAK:
ÖDP'den CHP'ye ziyaret
 Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu ve Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’a Özgürlük ve Dayanışma Partisi Üyeleri ziyarette bulundular.

İlk olarak CHP Zonguldak İl Başkanı Umut Başoğlu’na ziyaret gerçekleştiren ÖDP üyeleri, Başoğlu’na yeni seçildiği görevde başarılar dileyerek Pazar Günü Alaborina Rastaurant’ta gerçekleştirecekleri ÖDP Zonguldak İl Kongrelerine Umut Başoğlu’nu davet ettiler.

ÖDP İl Kongresi’nde parti üyelerinin ortak kararları doğrultusunda İl Başkanı adayı olduğunu belirten Akın Koç, Başoğlu’na ziyaretlerini kabul ettiği için teşekkür ederek;“Böylesi zor bir dönemde devraldığınız görev çok kıymetli olmasının yanında büyük de bir sorumluluk taşıyor. Bizim gibi sol değerlere sahip çıkan, emekten yana dünyaya bakan partiler böylesi dönemlerde bir arada durmaya, dayanışma göstermeye ihtiyaç duymaktadırlar. Sokakta hak mücadelesinde, sandıklara sahip çıkmakta, Adalet yürüyüşünde, Haziran eylemlerinde ortaya koyduğumuz hatta birlikte tavır aldığımızda AKP’yi nasıl durdurduğumuzu, sol bir iktidarın filizlerini nasıl ortaya koyduğumuzu birlikte yaşadık ve gördük. Buradan hareketle birlikte mücadele edip daha çok nasıl yan yana gelebileceğimizin yollarını aramak, bulmak zorundayız.” dedi.

Başoğlu’da ÖDP üyelerine ziyaretleri için teşekkür ederek; “Kongre döneminizde size başarılar diliyorum. Bizim demokrasi tarafında olan insanlar olarak bir takım eksikliklerimizi aşmamız gerekiyor. Mahallelerde, köylerde insanlara gerçek bir umudu anlatmamız, birlikte yaşamlarımızı geliştirmemiz gerekiyor. Alanda, meydanda ya da salonda fark etmez, yan yana olmamız ve önümüzdeki hem yerel seçimlerde hem de genel seçimlerde demokrasi temelli bir iktidarı kurmamız gerekiyor. Daha çok yan yana gelip, diyaloglar kurup bir mücadeleyi ortaya çıkartmamız ve kurduğumuz bu mücadelenin ve çalışmaların da sonucunda seçimlerden zaferle çıkmamız gerekiyor. Herkes olabildiği her alanda katkı sunarak; siyasal farklılıklarımıza rağmen demokrasinin daha iyi işlediği, insanların daha mutlu olacağı ve her kesimin kendisini özgürce ifade edebileceği-korkmadan siyaset yapabileceği bir atmosferi bu şekilde ortaya çıkartabiliriz.” dedi.

CHP İl Başkanlığı ziyaretinin ardından ÖDP üyeleri, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Fikret Zaman’ı ziyaret ettiler. Zaman’a görevinde başarılar dileyen ÖDP üyeleri, kentte ve ülkede birlikte mücadele arzularını yinelediler. Zaman ÖDP üyelerine ziyaretleri için teşekkür ederek; “Atatürk’ün ilkelerinden birisi de devrimcilik ve biz de devrimci kökleri olan bir siyasi partiyiz. Burada da bir arada siyaset yapmanın yollarını bu ortak eksenimizde olduğu gibi net olarak belirleyip ortaya koymamız çok önemli… Şu an ülkede büyükşehir-bütünşehir tartışmaları yapılıyor. Zonguldak’ta adı geçen illerin başında geliyor. Bu şehrin yapısı için çok önemli ve kritik bir süreç. Bu dönemde bu konuya odaklanmak hayati önem taşıyor. Bu gelişmeleri iyice takip edip kamuoyunu doğrudan bilgilendirmek önemli bir görevimiz ve sizin de bu konuyla ilgilenmenizin kıymetli olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde önümüzdeki yerel ve genel seçimler için de çok fazla vaktimiz kalmadı. Çalışmaları ve mutabakatlarımızı ortaya koyup bir çalışmanın önünü açmamız gerekiyor. Ülkemize, şehrimize sahip çıkmamız gerekiyor. CHP’nin hem yerelde hem de ülkede iktidar olması sol ve sağ partilerin de daha demokratik bir düzlemde siyaset yapmasının kapılarını aralayacaktır. Kongreniz için başarılar diliyorum ve hayata daha demokrat bakan bir iktidarın kurulması için daha çok diyalog ve çalışmaya ihtiyaç duyduğumuzu belirtiyorum.” dedi.

Ziyaretin ardından iki partinin yöneticileri ve üyeleri birbirlerine teşekkür ederek parti binasından ayrıldılar.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Saffet Can 1 yıl önce

Geç kalışı saymazsak eğer faydalı bir görüşme. Olması gereken. Bu diyagların eksik kalması ülkemiz için kayıp oldu. Sonuçta irtica ve gericilik at koşturuyor. Hırsızlık aldı başını gidiyor. Tecavüzler olağanlaştı. Dahası, Türkiye darbeler zamanında bile böyle olmamıştı.

banner236

Tophane Operasyonunda 4 Tutuklama

Haberi Oku