ZONGULDAK:
Öğrencilerden Anlamlı Destek

Engelsiz Kampüs, Engelsiz Üniversite misyonu çerçevesinde hem Bülent Ecevit Üniversitesi'nde öğrenim gören engelli öğrencilerin hem de engelli vatandaşlar için hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik projeler, etkinlikler artarak devam ediyor.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, engelsiz bir yaşam için hayata geçirdikleri sosyal ve akademik projelerle hem toplumla bütünleşiyor, hem de Zonguldak genelinde örnek projelere imza atıyor.

Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. sınıf öğrencileri tarafından, Öğr. Gör. Dr. Funda Yorulmaz danışmanlığında Gökçebey’de birlik ve dayanışma etkinliği düzenlendi. Halk tarafından yoğun ilgi gören etkinlikten elde dilen gelir ise Gökçebey Kaymakamlığı koordinesinde engelli vatandaşlar için inşa edilmesi planlanan sosyal hizmet binasına destek olarak bağışlandı.

Etkinlik kapsamında Öğr. Gör. Dr. Yorulmaz eşliğinde projede yer alan öğrenciler Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak’ı makamında ziyaret etti. İlk aşamada tekerlekli sandalye desteği için yola çıkan  proje ekibince, Kaymakam Atak’ın da koordinesiyle ile etkinlikten elde edilen gelirin engelli vatandaşlara hizmet verecek sosyal tesis için bağışlanması kararlaştırıldı. Bu kapsamda birlik ve dayanışma programının geliri, Gökçebey Bedensel Özürlüler Yardımlaşma ve Koruma Derneği Başkanı Ergin Şenay’a teslim edildi. Kaymakam Atak ve Dernek Başkanı Şenay,  öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

TÜRKİYE'NİN GAZETECİLERİ ZONGULDAK’TA...

Haberi Oku