ZONGULDAK:
ÖĞRETMENE ZORUNLU İZDİVAÇ

 Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aralarında örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 84 şüpheli hakkında iddianamesi tamamlandı. İddianamede korkunç iddia

ÖĞRETMENE ZORUNLU İZDİVAÇ

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından aralarında örgütün elebaşı Fetullah Gülen’in de bulunduğu 84 şüpheli hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın iddianamesi tamamlandı. Hazırlanan 206 sayfalık iddianamede örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu iş adamları, resmi kurumlarda çalışanları, iş adamları ve dernek yöneticilerine yönelik dava açıldı. Firar eden 14 şüpheli, 69'u tutuklu ve 1'i adli kontrolle salıverilen 84 şüpheli hakkında hazırlanılan iddianame Zonguldak Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

"Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık", "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenilen şüpheliler hakkındaki iddianamede Fetullah Gülen'in vaazlarına da dikkat çekildi. Örgütün asıl amacının devletin bütün anayasal kurumlarını, mülki ve idari yapısını, güvenlik birimlerini ele geçirmek, uluslararası düzeyde büyük bir güç haline gelmek olduğu da iddianamedeki detaylar da dikkat çekti.

“EVLENMEZSEN CEHENNEMLİK OLURSUN”

Öte yandan iddianamede, müşteki olarak ifadesi alınan Z.Ç., örgüte ait dönemin Fatih Koleji'nde öğretmen olarak çalıştığını, seçim döneminde AKP'ye oy verilmemesi yönünde kendilerine uyarılarda bulunulduğunu söyledi. K.D. isimli tanımadığı bir kişi ile zorla evlendirilmek istendiğini de söyleyen Z.Ç., “K.D. isimli bir şahsın dernekte yöneticilik yaptığını söylediler. Kendisiyle evlenmeye razı gelmeyince de cehennemlik olacağımı söylediler. Evlilik olayına beni zorla ikna edip nişanladılar. Bir süre sonra nişanı bitirmek istedim” diye konuştu. Diğer bankalardan kredi çekilmek suretiyle Bank Asya'ya para yatırılması istendiğini de ifade eden Z.Ç., “Hangi banka kabul ederse kredi çekin' diyerek    Bank Asya'nın zorda olduğunu ve çektiğimiz kredileri bu bankanın hesabına yatırmamızı istediler” dedi. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ben 2 yıl önce

bu öğretmene sorun bakalım zorlamı kafasını kapatmışlar oda şimdi bu olaylar çıkıncamı kafasını açmış :)

banner234

banner236

banner228

Ayan, Madencilere Seslendi

Haberi Oku