ZONGULDAK:
Okul çevresi alemcilerin mekanı oldu!
Zonguldak Merkez de bulunan Rat Cumhuriyet İlköğretim Okulunun çevresinde içki içip şişeleri ve çöplerini etrafa atanlara vatandaşlar sosyal medya üzerinden tepki gösterdiler.
Sosyal medya üzerinden fotoğrafları paylaşan Hasan Ziya isimli duyarlı vatandaş okul çevrelerinde denetimlerin sıklaştırılması gerektiğinin altını çizdi.
Kimliği belirsiz kişilerin alem yaptığı ve etrafı kirlettiğini ortayan fotoğraflarları paylaşan Hasan Ziya, paylaşımında şunları belirtti; "Zonguldak Merkez Rat Cumhuriyet ilkokulu ve ortaokulunun su deposunun bulunduğu bölge, okula 30 metre mesafede, ağaçlık alan içinde, etrafında hiçbir önlem yok, akşamları aydınlatması eksik, kamerasız (izlenemiyor) etraftaki evlerin görüş alanının da dışında olduğundan ayyaşın berduşun mekanı olmuş durumda.
Okul idaresinin kendi imkanları ile buraya müdahale edecek maddi gücü yok, mahallelinin bugüne kadar yaptığı şikayetler dikkate alınmamış.
Öğrenciler, veliler, okul idaresi, öğretmenler herkes tedirgin, daha ciddi bir sıkıntı olmadan bölgenin güvenliği sağlanmalı. Burada yedikleri pislikten sonra şişeleri kırıp, çocukların kullandığı yolu tehlikeye sokan, yaralanmalarına sebebiyet veren, okulun camlarını kırıp, çoluk çocuğa rahatsızlık veren serseriler daha büyük bir sıkıntıya sebep olmadan yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyorum."
(Haber Merkezi)Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Haziran’da SAHADAYIZ

Haberi Oku