ZONGULDAK:
'ONU DEĞİL BENİ KORUMA ALTINA ALIN”
20 yıllık palmiye, 200 yaşındaki çınar ağacı olarak tescillenince 60 yaşındaki mekan sahibi isyan etti

“ONU DEĞİL BENİ KORUMA ALTINA ALIN”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü, Fener bölgesinde ikinci dereceden SİT alanı içinde bulunan yüzlerce çınar ağacını tescilleyerek koruma altına almıştı.

Proje kapsamında SİT alanı içerisinde bulunan Doktorlar Lokali’nin bahçesine yaklaşık 20 yıl önce dikilen palmiye ağacı da koruma altına alındı. Bakanlık yetkilileri 20 yaşındaki deniz suyu nedeniyle kurumaya yüz tutan palmiye ağacını “Doğu Çınar’ı” olarak tescilledi. Bununla da yetinmeyen Bakanlık yetkilileri 20 yıllık palmiye ağacına 200 yaşında yazınca görenler hayrete düştü. 

12 yıldır Doktorlar Lokali’ni çalıştıran Tülin Papila, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine şöyle seslendi: “Çınar ağacı diye tescillenerek koruma altına alınan palmiye ağacı 20 yaşında. Ben ise 60 yaşındayım. Bakanlık hadi palmiyeyi çunar olarak tescilledi. Ben daha yaşlıyım. Oldu olacak beni de koruma altına alsın” diyerek trajikomik olayı ti’ye aldı.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
anonim67 2 ay önce

İnandırıcı bir haber değil. Çınar ağacından sökülüp oraya konmuş belli ki. Ağaçları kesmek isteyenler bu tür anıt ağaçlara bok atma peşinde.

Misafir Avatar
Cenk akın 2 ay önce

Tülin teyze seni koruma altına alıp da başlarına belamı alsınlar.....
????????????

Misafir Avatar
Yılmaz UZUN 2 ay önce

Koruma altına alındığı yazılı metal levha ağaçlara çivi ile çakılmış. Ağaçların kökleri de beton ile sarılmış. Bu şekilde koruma olur mu ?

Misafir Avatar
Vatandaş 2 ay önce

Burası Türkiye... Her şey olabilir

banner228

Filyasyon çalışmalarında eksik ve gerçeğe...

Haberi Oku