ZONGULDAK:
'ORAYA SİZ GETİRDİNİZ!”

 CHP İl Genel Meclisi üyesi Fikret Zaman, Özel İdare Genel Sekreteri’nin istifasının istenmesini değerlendirerek istediklerini bulamadıkları için böyle yaptıklarını söyledi

“ORAYA SİZ GETİRDİNİZ!”

Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclis üyeleri her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri İl Başkanı değerlendirmesini hafta sonu Ankara’da İl Başkanları Toplantısı yapılacağından dolayı dün gerçekleştirdi. 4 gündür görüşülen gündem maddeleri ve tartışmaları değerlendiren Meclis üyeleri Grup Başkan Vekili Fikret Zaman, yılbaşı bilgilendirmesi yaparken istifası istenen Genel Sekreter Recep Demirtaş’ı yine gündeme getirdi. Zaman yaptığı açıklamasında, devlet dairelerindeki tüm atamaları AKP’lilerin yaptığını ve şimdide istediklerini yaptıramadıkları için istifaya davet ettiğini savunarak, “Genel Sekreter tartışmaları yaşandı. Şuanda Türkiye’deki bütün atamaların sahibi AKP’dir. Atamaları da kendileri yapmıştır. Müdür daire başkanları ve genel sekreteri kendileri atadılar. Bunlar istediklerini bulamadıkları için böyle yapıyorlar. Özel İdare’de bulunan tüm arkadaşlar ile en azından bir merhabamız var. Kendileri devlet memurudur ve devletin imkanı ne kadar aktarılırsa o kadar çalışabiliyorlar. Şaibeli işler yapacaklarını da düşünmüyorum. Bunu sadece Recep Demirtaş için değil herkes için söylüyorum. Bu anlamda da savunma yaptık” dedi.

“YENİ YILI KUTLUYORUZ HIRİSTİYAN BAYRAMI DEĞİL”

İl Genel Meclisi’nin ilk günü yaşanan yılbaşı tartışmalarına da açıklık getiren Zaman, “Bilindiği üzere bu toplantıyı yarın yapacaktı ama yarın İl Başkanımızı Ankara’da il başkanları toplantısına katılacağı için bugün yaptık. Bu haftaya yılbaşı tartışmaları gündeme yansıdı. Öncelikle İl Genel Meclis toplantısında da terörü lanetledik yine lanetliyoruz. Yılbaşıyla ilgili de bilgisizlere bilgi vermek istiyorum. Oda şudur. Yılbaşının ne anlama geldiğini bilmeyenler için açıklıyım. Mısır’da takvim bulunuyor ve 1582’de biz takvimi kabul ettik. Hıristiyan bayramı diyorlar ama öyle de bir şey yok. İsa’nın doğumunu onlar yılbaşı olarak kabul ediyorlar. Yani Hristiyanların bayramı falan değil. Eskiden yılbaşı 1 Mart’dı. 1582’den beri 1 Ocak kabul edildi. 2016 yılında çok acılar çektik ve bu kadar acı çekilirken eğlenmek doğru olmaz deselerdi kabulümüzdür. Ama dediğim gibi Hristiyanların bayramı falan değil” şeklinde konuştu.

(Umut ERSES) 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Ayan, Madencilere Seslendi

Haberi Oku