ZONGULDAK:
'Ortadoğu'da Savaşı Değil,  Barış Politikalarını Büyütelim'
 KESK Zonguldak Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Onur Arslan:
"Ortadoğu’da Savaşı Değil, 
Barış Politikalarını Büyütelim" 

KESK Zonguldak Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Onur Arslan, İdlib’den gelen haberin yürekleri dağladığını ve yeni kayıplar yaşamak istemediklerini belirtti.
Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 
“Basına, medyaya yansıyan bilgilere göre İdlib’de yaşanan çatışmada 33 asker hayatını yitirmiş, otuzdan fazla asker yaralanmıştır. Öncelikle hayatını kaybeden askerlerin ailelerine ve tüm ülkemize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Yeni kayıplar yaşanmamasını temenni ediyoruz.
KESK olarak en başından itibaren tüm dünyada olduğu gibi Ortadoğu’da ve Suriye’de de çözümün emperyalist ülkelerin beslendiği savaş ve çatışma politikalarından, şiddetin tırmandırılmasından değil, barış ortamının tesis edilmesinden geçtiğini, dolayısıyla ülkemizi Ortadoğu bataklığına iten politikalardan kaçınılması gerektiğini vurguluyoruz. 
Buna rağmen iki emperyalist blok arasında birini diğerine karşı koz olarak kullanmaya dayalı politikada ısrar ülkemizi daha büyük bir çıkmaza doğru sürüklemiş bulunmaktadır.
Savaş ve çatışmaların bedelini yoksul halk çocukları canları ile ödüyor.  Suriye’ye karşı ilan edilen ve Rusya ile İran’ı da karşısına alan çatışma ve savaş politikalarının emekçilere, insanlığa ve ülkemize hiçbir yararı yoktur.
Ortadoğu politikasındaki yanlışların ve fevri kararların faturasının askerlere ve halka yıkılmasından derhal vazgeçilmelidir.
Suriye’den tüm yabancı güçler, emperyalistler bir an önce çekilmelidir. Suriye’nin geleceğine, demokratik bir sürecin işletilmesi ile Suriye’de yaşayan halklar karar vermelidir.
Bu ülke halkının yarattığı kaynaklar silahlanmaya, savaşa değil işsizlik sorununun, geçim derdinin çözülmesine ve yoksulluğun bitirilmesine harcanmalıdır”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İki taraf arasında kavga çıktı, aracı nehre...

Haberi Oku