ZONGULDAK:
Osman Yayla, CHP Genel Merkezi ve İl Başkanlığını uyardı:

CHP Eski İl Başkanı Avukat Osman Yayla, partideki kongre sürecinin iyi yönetilemediğini savunarak, merkez ilçe başkanlığına çok sayıda aday olmasının ayrışmaları daha da artıracağını belirtti.

Kongreler hakkında CHP İl Başkanlığı ve CHP Genel Merkezi’ne uyarılarda bulunan 2007-2011 Dönemi CHP İl Başkanı olan Osman Yayla yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Bilindiği gibi partinin olağan kongreler süreci başlamıştır. Gelinen noktada 19 Ocak 2020 tarihinde de Merkez İlçe kongresi yapılacaktır. Yapılacak kongre için dört arkadaş ilçe başkanlığına adaydır. Buna göre de yönetimleri ve çalışma gurupları oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Ben bu sürecin, iyi yönetilmediğini, mevcut adayların çok fazla olduğunu, buna göre de ayrışmaların, gruplaşmaların, küslüklerin, kırgınlıkların doğduğunu, bu gidişle olumsuzlukların ilerde daha da yoğunlaşacağını, partiye zarar verdiğini, daha da verilebileceğini düşünüyor ve görüyorum.

Mahalli seçimlerden ( 9 ) ay önce çıktık. Yerelde de 31 Mart Seçimlerinden ders almak gerekir. Nitekim seçim sonuçları ile ilimiz büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Halen didişmenin manası yoktur.” 

Peki, Ne Yapmak Gerekir?

Genel merkezin bu konuda adım atması gerektiğini yineleyen Yayla, şu çağrıyı yaptı:

“Tam da zamanı. Genel Merkez harekete geçmeli, uyarılmalı. Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Zonguldak Milletvekilleri ( Bir heyet ) ivedilikle Zonguldak’a gelmeli. Partili bir heyette yerelde oluşturulmalı, fikir alış-verişinde bulunulmalı. Akabinde (4 ) aday arkadaşımız çağırılmalı, konuşulmalı, bir şekilde tek adayla seçime gidilmelidir diye düşünüyorum. Birlik beraberlik mutlaka sağlanmalı, bayram havasında bir kongre yapılmalıdır. Bunun dışındaki mevcut durumla seçime gitme zararı beraberinde getirir. Her halükarda seçimi bir aday kazanacaktır. Kaybeden (3) arkadaş ve grubu ister istemez burukluk yaşayacaktır. Yıllardır bunları gördük ve yaşadık. Öyle ise baştan, vakit varken kucaklayıcı bir müdahale olmalıdır. Genel Merkez böyle bir aşamada varlığını hissettirmelidir. Geçmişte yapılan hataların, eksikliklerin neticesini yaşadık. Bundan sonraki süreçte aynı hatalara düşülmesin. Yanlışlıklar serisi devam ederse maalesef sonuç hüsran olur.

İl yönetiminden bu yönde Genel Merkez nezdinde bir girişim talep ediyorum. Dikkate alınmalıdır diye düşünüyorum. Önemseneceği umut ve beklentisi ile kolaylıklar dilerim.”

 

                                                                                                                                 

                                                 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kemal Can 8 ay önce

osman yayla'nın önerisi akp modelidir. chp de akp gibi olma düşüncesinin ve sonuçta tek adamlığın yolunu açar. zatek kılıçdaroğlu da chp de tek adam rejimi kurma düşüncesi ve gayreti içindedir.

banner228

TÜRKİYE'NİN GAZETECİLERİ ZONGULDAK’TA...

Haberi Oku