ZONGULDAK:
OTOPARKLAR NEDEN YASAKLANDI?

Zonguldak Emniyet Müdürü Turanlı, 63 jandarma ve polisle yasak otopark peşine düştü… Belediyeye ait yasal otoparkların bile yasaklanmasına anlam verilemedi

BİR GARİP UYGULAMA

Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı, “trafik günleri uygulaması” adı altında başlattığı etkinliğin startını 63 polis ve jandarma ile birlikte Madenci Anıtı'nda verdi. Gazipaşa, Soğuksu, Kadırga ve Uzun Mehmet caddeleri üzerinde yapılan uygulamada Jandarma ve polis hatalı parklara kesinlikle müsaade edilmedi. Birçok araca ceza kesen polis uzun süre park halinde kalan araçları çekici marifetiyle çektirdi. Madenci Anıtı’nda yaptığı açıklamada kimseyi üzmek istemediğini söyleyen Turanlı, “Gerektiğinde 63 polisimiz 10 jandarmamızla sahaya ineriz, alana ineriz bu işgallere son veririz. Bu bir terör olmaktan çıksın. Herkesin bildiği etiği çok basit kuralları uygulayarak ana cadde üzerinde park yapmayarak, keyfi davranmayarak eşyalarını gece indirerek bu şehre ve bize katkı sağlasın. Bu bir farkındalık eylemidir. Bu bir toplum destekli projedir. Artık bu şehirde farklı eylemlerimizle herkesi yanımıza almaya, duyarlılık oluşturmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

OTOPARKLAR NEDEN YASAKLANDI?

Öte yandan, otopark sorununun hat safhada olduğu Zonguldak şehir merkezinde belediyeye ait otoparklara dahi park yasağı getirilmesine ise anlam verilemedi. Otopark planlaması yapılmadan “trafik günleri” adı altında başlatılan uygulama bazı vatandaşlar tarafından tepki gördü. Park yasağı olan yerlere denetimlerin sıklaştırılmasını isteyen vatandaşlar, “Emniyet Müdürümüzün çabasını takdir ediyoruz. Ancak belediyeye ait otoparkları yasaklanmasına bir anlam veremedik. Uygulamadan habersiz olan yüzlerce insan bu nedenle mağdur oldu. Belediyeye ait otoparkın tamamen kaldırılması için ilk önce yeni otopark alanları yaratılmalı. Yerel yönetim bu konuda gerekeni yapmalı” dediler.

(Cevdet Akgün)

 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Kemal Güney 12 ay önce

Belediye yi çok başarısız buluyorum.Şehr içi yolları berbat.ara caddelerde esnaf malların nerdeyse yolun ortasına koyacak,Zabıta görevini eksik yapıyor.Deneyim sıfır.

Misafir Avatar
dogan 12 ay önce

göz boyamaca yine heryer yanlış park olmuş

Misafir Avatar
misafir zonguldaklı 12 ay önce

uygulama garip değil
hergün 3-4 kez geçen biri olarak sayın emniyet müdürünün yaptıklarını sonuna kadar destekliyorum geç bile kalındı

Misafir Avatar
vatandaş 12 ay önce

sayın emniyet müdürümüz amele birliği hastanesine çıkan ak parti il binasının karşına çekilen parti araçlarınıda bir çare bulsada bizde hergün orada boğaz boğaza gelmesek insanlarla.

Misafir Avatar
Forzaelmas 12 ay önce

Saçmalıktan başka birşey değil.ben yaptım oldu diyor sayın müdür.trafiğün akışını engellemeyen parkları bile yasaklamıştır.insanlar ne yapsın şimdi.sanki onlarca park alanı var gibi birde şuraya buraya park etsinler gibi yönlendirme yapıyor sayın müdür.

Misafir Avatar
Hasan başkır 12 ay önce

Sayın valim sayın emniyet müdürüm tirafk günleri hayırlı olsun zonguldak halkına otopark sorununada bir care bulumalı bence yıkılan gazi ilk öğretim okulunun olduğu yere otopark ve yeşil alan yapılmalı saygılarımla

Misafir Avatar
dursun güneş 12 ay önce

nedir bu telaş, vatandaş ürktü, yolları delik deşik olan şehirde bu uygulama erken bence, önce hizmet yapılmalı sonra vatandaştan beklenmeli

Misafir Avatar
Ceylan 12 ay önce

Yakında buda gider.

banner236

Ali dökel’in Anne Acısı

Haberi Oku