FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Özbakır'ın İhtirası…  Mehmet Alas'ı Yedi!
 Memleket meseleleri yerine küçük işlerle uğraşmayı tercih eden sözde Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ve Danışmanı Levent Çebi, aylardır görevden almakla uğraştığı Valilik Özel Kalemi Mehmet Alas’ı Eskişehir Valiliğine tayin ettirdi

Özbakır’ın İhtirası…

Mehmet Alas’ı Yedi!

Zonguldak Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile Özel Kalem Müdürlüğü  görevini aynı anda yürüten Mehmet Zafer Alas, Cuma günü Eskişehir Valiliği’ne tayini edildi. 38 yıllık devlet memuriyeti hayatında 28 yıldır aynı görevde bulunan Mehmet Zafer Alas, bugüne kadar 12 Vali ile çalışmıştı. Hakkında tek bir yolsuzluk davası olmayan, adaletli yönetimi ve devlet terbiyesi ile tanınan Alas’ın, AKP Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ve her taşın altından çıkan Danışmanı Levent Çebi’nin siyasi baskısı ile görevden alınması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

SORUŞTURMADA AKLANDI

BAKAN TALİMATIYLA ALINDI

Özbakır, İçişleri Bakanlığı tarafından tayini çıkartılan Mehmet Zafer Alas hakkında

Daha önce de soruşturma talebinde bulunmuş, yapılan soruşturma neticesinde Alas aklanmıştı. Önceki Zonguldak Vali Ali Kaban ve halihazırdaki Vali Ahmet Çınar’a Mehmet Alas’ı görevden almaları için baskı kuran, ancak başarılı olamayan Özbakır, iddiaya göre aynı zamanda üyesi olduğu İçişleri Komisyonu’nda atama ve tayin yönetmenliğini değiştirerek Alas’ı Eskişehir’e göndermeyi başardı. 8 Şubat’ta Resmî Gazete’de yayınlanan yönetmelikle Mehmet Zafer Alas Eskişehir’e tayin oldu. Alas’ın mahkemeye başvurarak yasal hakkını araması bekleniyor.

ÖZBAKIR, VAATLERİNİ TUTMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın cezaevi yıllarında Cezaevi Savcısı olduğu için Erdoğan’ın kontenjanıyla tombaladan milletvekili olan Hüseyin Özbakır, göreve geldiği günden itibaren Mehmet Alas’ı görevden aldırmak için elinden geleni yapıyordu. Milletvekilliği adaylığı sürecinde seçim vaatlerinden hiçbirini yerine getirmeyen Özbakır, seçim vaatlerinde Zonguldak’ı teşvikte 5’inci Bölge imkanlarından faydalandıracağını, Zonguldak’a Gemi Kütüphane getireceğini, Cumhuriyet Savcılığı döneminde fotoğraflarını çektiği yolları tamamlayacağını, Et ve Süt Kurumu’nu Zonguldak’ta açacaklarını söylemişti. Zonguldak’a her gelişinde kömürcü Erdoğan Demir’in ofisinden çıkmayan, Demir Madencilik’in sorunlarını çözmek için Bakanlık Bakanlık gezen Özbakır, Danışmanı Levent Çebi hakkında çıkan iddialar karşısında ise duyarsız kalmıştı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
vatandaş 11 ay önce

alas haketiğdi̇ çoktan
vatandaş dosya tesli̇m eder vali̇ğe sunulmasi i̇çi̇n kendi̇si̇ bakar i̇lgi̇li̇ konun kaşiyi ararlar yemek yer bölge dişinda istiak alir.
vatandaşin dosyasi sümen alti olmuştur bi̇zler yaşadik si̇z nedi̇uyorsunuz sn vali̇yi̇ Allah korudu

Misafir Avatar
kamil şef 11 ay önce

demirlerin vekili özbakır ın kim olduğunu zonguldağa ne kadar uzak olduğunu cumhurbaşkanımız bilmiyor mu acaba

Misafir Avatar
ademoğlu 11 ay önce

herkes haddini bilecek,mehmet zafer alas da.eskişehir yolu açık olsun,biraz daha uzağa gitseymiş iyi olurdu,neyse bu da idare eder.hüseyin özbakır abi,adamsın,böylelerine tekmeyi basmak sana ne de güzel yakışıyor.heyt aslansın be...

Misafir Avatar
BATI KARADENIZLI 11 ay önce

Mehmet Zafer bey neyse de Devletin Memuru sonuçta..Ama bir M.V. Zonguldagin Vekiliyse! Yanındaki Gündemden düşmeyen adamlari temizlesin! Zonguldakın sorunlarını çözsün..sözleriniyerine getirsin..Nerede Atıl! Kasarlarmış! Bürokrat var onları koruyup kolluyorlar! Eskiden başka birileri vardı! SIMDIDE ÖZBAKIR! Gercekten bu Zonguldak bu Sahsiyet aday olursa Ak Parti kaybedecek ..zaten kaybettiği gibi..KOSKOCA SAVCILIK YAPMIŞ INSAN..SOVANIST OLABILIRMI SIZCE! OLURRR.

banner236

Derste Kalp Krizi Geçirdi

Haberi Oku