FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
ÖZEL YURT SAHİPLERİNE ÇAĞRI
 Tüketici Hakları Derneğinden…

 

ÖZEL YURT SAHİPLERİNE ÇAĞRI

 

    Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı yazılı bir basın açıklaması yaparak öğrenci sorunlarına değindi. Topaloğlu şube merkezinden yaptığı açıklamasında şu görüşlerini dile getirdi:

 Kentimizde üniversite öğrenci sayısı 40 binlere ulaşmış olup, özellikle yeni gelen ve KYK'ya yerleşemeyen öğrenciler yoğunlukla özel yurtlarda kalmaktadırlar.

Bu öğrencilerimizin bir kısmı KYK yurtlarında yedek sıralarda yerleşmeyi beklemektedirler.

     Bu durumdaki öğrencilerimize yıl içinde KYK sırası geldiğinde özel yurtlarda kaldıkları için sorun yaşamaktadırlar. Özel yurtlar KYK  yurdu çıkan öğrencilere yurttan ayrılmaları sırasında sorun çıkarmakta yapılan sözleşmeler gereği yıl sonuna kadar yurttan ayrılamayacakları, ayrıldıkları taktirde yıl sonuna kadar olan paranın tamamını istemektedirler. Bu durum yoksul dar gelirli sabit gelirli aileleri olumsuz etkilemektedir.

      Özel Yurtlara ve konuyla ilgili yetkililere çağrımızdır. Özellikle yapılan sözleşmelere KYK yedek olan öğrencilerin yıl içinde yurt hakkı kazanmaları halinde ve bunu belgeledikleri taktirde özel yurtlar geleceğe dönük hiç bir talepte bulunmadan bu öğrencilerin yurtlardan ayrılmasına olanak sağlayacak düzenlemeler yapılmalıdır.

       Yıl içinde bu konuda derneğimize çok şikayet gelmekte bir çok öğrenci ve aileleri mağdur olmaktadırlar. Diğer yandan bu yurtlar kalmadıkları hizmet almadıkları bu öğrencilerden yıl sonuna kadar ücret almakta hemde öğrencilerin boşaltıkları yerlere yeni öğrenciler alarak haksız kazanç elde etmektedirler.

      Tüketici Derneği olarak bu durumun düzeltilmesini başka seçeneği olmayan öğrencilere tek taraflı dayatmacı sözleşmelerle mağdur edilmemelerini talep  ediyoruz.

     Biz bu konuda gerekli girişimlerde bulunup konuyu takip edeceğiz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

BJK KONGRE ÜYESİ SELİM ALAN, ÇEBİ’Yİ...

Haberi Oku