ZONGULDAK:
'ÖZELLEŞTİRME İDARESİ ACELECİ DAVRANMIŞ”

 GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun ile bir araya geldi… Görüşme sonrası Halkın Sesi’ne konuşan Mutlu, hiçbir şekilde özelleştirmeye müsaade etmeyeceklerini söyledi

 

“ÖZELLEŞTİRME İDARESİ ACELECİ DAVRANMIŞ”

 

Önceki gün TTK Genel Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda Karadon Müesesesi’nin personel, gelir gider ve envanter raporlarını isteyen Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yazısı Zonguldak kamuoyunda geniş yankı buldu. Başta maden işçileri arasında infiale neden olan özelleştirme kararı üzerine dün sabah apar topar Ankara’ya giden GMİS yönetimi akşam saatlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun ile görüştü. AKP Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk ÇAturoğlu ve Özcan Ulupınar ile TSO Başkanı Metin Demir ve Amele Birliği Başkanı Osman Balamir, İl Emniyet Müdürü Osman Ak’ın da hazır bulunduğu görüşmede GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu süreç ile ilgili bilgi aldılar.

 

“ÖZELLEŞTİRMEYE İZİN VERMEYECEĞİZ”

 

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada, Bakan Yardımcısı Alaboyun’a hiçbir müessesenin özelleştirmesine izin vermeyeceklerini söylediklerini ifade ederek, “Bakan Yardımcısı Alaboyun bize kurum ile ilgili bir yapılanma içinde olduklarını söyledi. Fakat bu yapılanmanın direk özelleştirme olarak algılanmaması gerektiğinin de altını çizdi. Alaboyun, özelleştirme idaresinin aceleci davrandığını söyledi. Biz de kendilerini hiçbir şekilde özelleştirmeye müsaade etmeyeceğimizin altını çizdik. Bu akşam yönetim olarak bir araya geleceğiz. Önümüzdeki hafta geniş katılımlı bir eylem planı düşünüyoruz” dedi. (Umut ERSES)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Emekçi 3 yıl önce

Yine söylüyorum.Genel merkez yöneticileri artık yüzünüzü emeğe emekçiye dönün yarın geç olabilir.Bu aldatmaca ve kandırmaca laflardan kurtulun.Bilgiyi sunan gazetecilere saldırmaktan vazgeçin yoksa hepinizin boynu devrildi. Etrafınızdaki ki kirlerden arının.Ekmeğimizin emeğim dokunan bedelini öder...

Misafir Avatar
İsmet Akyol 3 yıl önce

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun'un GMİS yöneticilerine söylediği "Özelleştirme İdaresi aceleci davranmış" sözü, "Hükümet olarak TTK'yı eninde sonunda satacağız da Özelleştirme İdaresi duyuruyu biraz erken yapmış." anlamına gelmektedir.

Misafir Avatar
çein uzun 3 yıl önce

hi̇ç ki̇mse pembe tablo çi̇zmesi̇n. tüm zonguldak ayağa kalkmalidir. tso kendi̇ i̇şi̇ne baksin. ttk hakkinda yorum yapmasin. onun desteği̇ne i̇hti̇yaci yok madenci̇ni̇n. patronlarin sözcülüğünü yapmaya devam etsi̇n. santral ruhsati i̇çi̇n ki̇me söz veri̇ldi̇ önce onu söylesi̇n.

banner236

İşte DSP’nin resmî Listesi

Haberi Oku