ZONGULDAK:
'ÖZELLEŞTİRME KÖLELİKTİR, KÖLELİĞE HAYIR!”

 ÖZELLEŞTİRME KÖLELİKTİR, KÖLELİĞE HAYIR!”

Emek Partisi halkı 30 Haziran’daki eyleme çağırdı

Emek Partisi Zonguldak İl başkanı Ateş Türeli parti merkezinden yazılı bir açıklama yaparak özelleştirmelerin kölelik olduğunu söyledi. Türeli yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:

Bugüne kadar işçilere ve emekçilere kölece çalışma ve ölümden başka bir şey vaat etmeyen AKP hükümeti şimdi de gözünü Türkiye Taş Kömürü (TTK) Karadon Müessesine dikti. TTK’nın zarar ettiği gerekçesi ile kurumu zarardan kurtarmak adına özelleştirmesi gerektiğini söyleyen yetkililere şunu sormak gerekiyor:  13 yıldır TTK’yı kim yönetiyor ve tek çare neden özelleştirmedir?

Çünkü; TTK'nın özelleştirmesi ile sendikası,  iş güvencesi ve iş güvenliği olmayan kölece çalışma koşullarında Zonguldak havzasında maden üretimi yapmak istemeleridir.

Maden işçileri ve Zonguldak halkı,  Karadon Müessesesinden başlayan özelleştirme saldırısının bütün havzaya yayılacağını çok iyi bilmekte ve bugünden itibaren özelleştirmeye geçit vermeyeceklerini ilan etmişlerdir. Zonguldak halkı emek ve demokrasi güçleri de maden işçilerini mücadelelerinde yalnız bırakmayacaklardır. AKP Hükümetinin özelleştirme saldırısını püskürtecektir.

Tüm Zonguldak halkını maden işçilerinin yapacakları tüm eylemlere ve 30 Haziran Perşembe günü saat 16.30’da Madenci Anıtı’nda toplanarak özelleştirmeye ‘Hayır’ diyecek olan maden işçilerine destek vermeye çağırıyoruz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

İşte DSP’nin resmî Listesi

Haberi Oku