FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Pandemiden dolayı suya zam yapılmayacak!
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Korona virüs vaka sayıları en fazla artış gösteren İller arasında Zonguldak gelmektedir. İlçemizde de son günlerde vaka sayılarında hızlı bir artış vardır. Bu nedenle Alaplı Belediyesi olarak 2021 yıl itibariyle vatandaşlarımızın en temel ihtiyacı olan ve pandemi sürecinde gerekli hijyeni sağlayan yaşam kaynağımız suya zam yapmama kararı aldık” dedi.
Alaplı Belediyesi Aralık ayı olağan Meclis toplantısı Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçede hızlı bir artış olduğunu söyledi.
Alaplı Belediyesi olarak korona virüs vakasının ilk görüldüğü günden itibaren salgına karşı mücadeleyi aralıksız sürdürdüklerini belirten Tekin, “Korona virüs vaka sayıları en fazla artış gösteren İller arasında Zonguldak gelmektedir. İlçemizde de son günlerde vaka sayıları ve koronavirüse bağlı ölüm oranlarında hızlı bir artış vardır. Korona virüs vakasının Ülkemizde ilk görüldüğü günden itibaren salgınla mücadelede Belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Nisan ayında su ücretlerine 4 ay boyunca yüzde 20 oranında indirim yapmıştık.2021 yıl itibariyle vatandaşlarımızın en temel ihtiyacı olan ve pandemi sürecinde gerekli hijyeni sağlayan yaşam kaynağımız olan suya zam yapmama kararı aldık. İnanıyorum ki el birliğiyle bu zor günleri atlatarak bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Öncelikle Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden doktor ve tüm sağlık çalışanlarına, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavisi devam eden vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ayrıca tedavileri süren AK Parti İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Yaşar Karacan’a ve İYİ Parti İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sevdiklerimize gönülden sarılmaya hasret kaldığımız bugünlerde sağlık çalışanlarına minnet borçluyuz. Sağlığımızı emanet ettiğimiz, evinden, ailesinden ayrı fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimiz sunuyor görevlerinde kolaylıklar diliyorum" dedi.


ZONGULDAK'TA SUYA ZAM YAPILMIŞTI


Bu arada geçen hafta Zonguldak Belediye Meclisi tarafından itirazlara rağmen suya zam yapılmıştı. 2,52 olan suyun ton fiyatı yüzde 23’e yükseltilmesinin yanında bu yıl ilk defa sayaç okuma bedeli adı altında her faturaya 2 TL’lik ilave bir ücretlendirme getirilmişti. Mevcut suyun tonuna yapılan yüzde 23’lük zamma ilaveten 2 TL’lik sayaç bedeli de yüzde 7’ye tekabül ettiği için toplam suya zam oranı yüzde 30’u bulduğu açıklanmıştı. Korona virüs salgınıyla mücadele edilen günlerde suya yapılan yüzde 30’luk zamma bazı belediye meclis üyeleri tepki göstermişti. Seçim öncesi sudaki kayıp kaçağın önlenerek suya zam yapılmayacağı sözü verilmişti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Cadde ve sokaklar boş kaldı

Haberi Oku