ZONGULDAK:
Pavyonda Gala

 

Ankara Palmiye Gazinosu’nda (Pavyon) çekilen “Beyazlar Sönsün” isimli belgesel, çekimlerin yapıldığı pavyonda hafta sonu gösterime girdi.

Yönetmenliğini Aycan Karadağ ve İbrahim Kucuş’un üstlendiği, senaryosunu Ayşe Neslihan Karaçolak’ın yazdığı “Beyazlar Sönsün” adlı belgeselin galası Ankara Palmiye Gazinosu’nda yapıldı. Galaya; pavyonda çalışanlar, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Prof. Dr. AslıYazıcı Yakın, Yönetmen Yılmaz Kılıç, Prodüktör Mihriban Tanık,  Selin Kamburoğlu, Psikolog Şerefnur Kayataş ve birçok sinemasever katıldı.

BEYAZLAR SÖNSÜN

Ankara Ulus’ta bir pavyonun gün içerisinde nasıl işlediğini izleyicilere aktaran belgeselde bu işleyişin içerisinde çalışanından, müşterisine pavyondan yolu geçen kişilerin sosyolojik ve psikolojik durumları ele alınıyor.

Çekimleri bir ay süren belgeselde, pavyonda günlük işleyişin nasıl olduğu ve bu kültürün toplumun ne tür eksikliklerinden doğduğu incelenirken, müşterilerin pavyon hayatını tercih etme nedenleri kendi ağızlarından dile getiriliyor. Pavyonda çalışan konsomatrislerin yaşam mücadelesi anlatılırken tüm bunların topluma yansımaları açıklığa kavuşuyor.

Hayatı tersten yaşayanların hikayesini anlatan “Beyazlar Sönsün” ulusal ve uluslararası festivallerde dolaşacak.Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236


Haberi Oku