Prof. Dr. Mustafa Sözen'in, lavuar alanı otoparkı yorumu: "Utanç verici, aşağılayıcı"

ZONGULDAK 08.04.2021, 08:21 08.04.2021, 08:30
2612
Prof. Dr. Mustafa Sözen'in, lavuar alanı otoparkı yorumu: "Utanç verici, aşağılayıcı"

Bülent Ecevit Üniversitesi BEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Lavuar Alanı'ndaki otoparkın içler acısı haline dikkat çekti.

Sözen, “Buraya arabamı her bırakmak zorunda kaldığımda aşağılandığımı, bana avaz çıktığı kadar bağırarak küfredildiğini hissediyorum” diyerek sorumluları sert bir şekilde eleştirdi.

Zonguldak’ın bu duruma layık olmadığını da vurgulayan Sözen, “Bundan sorumlu olanlar kör, kötürüm, yatalak falan olmalı.  Ya da hayatlarında hiç daha iyi bir ortamda yaşamamış görgüsüz, vizyonsuz, sorumsuz, yeteneksiz, beceriksizler” dedi.

Prof. Dr. Mustafa Sözen'in işte o paylaşımı;

“Zonguldak'ta trafik büyük bir sorun, pek çok yerde olduğu gibi. Merkezdeki en büyük otopark burası. Merkeze arabayla inerseniz arabanızı buraya bırakmak zorundasınız ve bunun için 8 TL para ödüyorsunuz. Bunun karşılığında size layık görülen ortam bu. Kışın çamur ve su içinde, yazın toz toprak içinde. İnsana verilen en ufak bir değeri hissetmeniz mümkün değil. Hatta mecburiyetinizin buradan sorumlu olanlara verdiği inanılmaz bir aymazlık ve küstahlık söz konusu. Eminim bize burayı bile çok görüyorlardır. Buraya arabamı her bırakmak zorunda kaldığımda aşağılandığımı, bana avaz çıktığı kadar bağırarak küfredildiğini hissediyorum. Bize layık görülen, reva görülen hayat bu. Burası 20 yıldır hiç daha iyi olmadı. Herkes suçlu. Sorumlu kim bilmiyorum (Belediye Valilik?). Ancak buna layık değiliz. Utanç verici, aşağılayıcı. Her seçimde adaylar buraları cennete çevireceğine dair projeler, kitapçıklar, vaatler yağdırır ama durum budur. Utanç verici, utanç verici, utan verici. Bundan sorumlu olanlar kör, kötürüm, yatalak falan olmalı.  Ya da hayatlarında hiç daha iyi bir ortamda yaşamamış görgüsüz, vizyonsuz, sorumsuz, yeteneksiz, beceriksizler.”

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (7)
Salih 2 ay önce
Hocam çok haklı. Doğru söylemiş
ESNAF 2 ay önce
Allah razı olsun hocam
67fener 2 ay önce
arabayla geçerken hopluyorsun 2015 model arabamın 2 defa altı sürtü garççç diye belediye bir aksam neden dümdüz beton dökmüyor en azından yol dümdüz olsun eyy selim alan sen ne işe yararsın bu şehirde burası kötü talisiye önü kötü neymiş ihale varmıs ee bitmesinimi bekleyecek millet?
Zonguldak Sevdalısı 2 ay önce
Çok güzel ifade etmiş . Sizi ayakta alkışlıyorum. Ağzınıza sağlık.
Muhittin uzman 2 ay önce
Ver mehteri yakışır. Hayaller Paris gerçekler Zonguldak
ZONGULDAK 2 ay önce
Belediyenin katlı otoparkı var, tabi siz oraya gitmezsiniz, Ak Partili Belediye olduğu için.Siz Valilik altındaki yıllarca kimin işlettiği belli olan yere alıştığınız için.
muhammet özdemir 2 ay önce
parayı zonguldak spora veriyorsun hocam niye zoruna gidiyor
22
açık