ZONGULDAK:
RORO'NUN KADERİ BAKANIN İMZASINDA
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un bu hafta  Zonguldak Limanına indirimli akaryakıt istasyonu açılması için gerekli imzayı atması bekleniyor 

RORO’NUN KADERİ 
BAKANIN İMZASINDA

Zonguldak’tan Ukrayna’ya taşımacılık yapan son Ro-Ro firması Cenk taşımacılığın Karasu Limanı’na gitme kararı alması üzerine yapılan girşimler sonuç verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bu hafta Zonguldak Limanına ÖTV ve KDV’siz indirimli mazot satış istasyonu açılmasını onaylayacak kararı imzalarsa, halen sefer yapan iki gemisini Zonguldak Limanından çekme kararı alan CENK Taşımacılık faliyetlerine ilimizde devam edecek. 

YENİ RORO SEFERLERİ BAŞLAYABİLİR
Bilindiği gibi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u lobi faaliyetleriyle ikna eden heyet, Zonguldak Limanı’na açılacak akaryakıt istasyonu sayesinde yeni TIR firmalarının Zonguldak’ı tercih edeceğine dikkat çekiyor. Bakan Kurum’un deprem bölgesinde olduğu için ilgili kararı masasında beklettiği öğrenilirken, imza atılırsa geçmiş yıllarda olduğu gibi Zonguldak Limanı’ndan en az 5 Ro-Ro gemisinin yurtdışı seferi yapabileceği öne sürülüyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Poli, tikacı. 9 ay önce

Sayın bakan ın hiç tereddütsüz atması lazım imzayı.eğer şu şehre azıcık vefa borcunu ödemek isterse eğer.şu şehirki ağır sanayisiyle Türkiye ye lokomotif olmuş,ikinci dünya savaşında gemilerimizin kömürün ü tedarik etmiş bir baş tacı bir şehirdir.

Misafir Avatar
Trabzonguldak 9 ay önce

Atsın artık şu imzayı.yazik etmeyin şu Zonguldak,a.bu Zonguldak ki Türkiye ye baktı,şimdi de siz el atın Zonguldak,a.kimse Cumhuriyet,in ilk şehrine hıyanet etmesin.

banner228

OKUL BAHÇELERİ YIKANIP TEMİZLENİYOR

Haberi Oku