ZONGULDAK:
Saarland Karaelmaslılar Dernek Başkanı Cincam Seçildi

Saarland Karaelmaslılar Derneği Başkanlığı’na Cincam seçildi.
Saarland Volklingen kasabasında Karaelmaslılar Derneği’ni kurarak kültürel değerlerini, varlıklarını bir arada sürdürmek gayreti için faaliyete geçen derneğin kurucu başkanı İsmet Akyar’ın aday olmaması nedeniyle dernek seçime gitme kararı almış, karar neticesinde başkanlık için iki aday adaylıklarını açıklamıştı. Divan Başkanlığını Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak’ın üstlendiği seçimde Hidayet Geldi’nin de aday olduğu oylamada Ercan Cincam seçimi kazanarak derneğin yeni başkanı seçildi.
Dostluk ve kardeşlik içerisinde geçen seçimle ilgili konuşan yeni Başkan Ercan Cincam şöyle dedi:
"Yaklaşık bir yıl evvel kurmuş olduğumuz derneğimizin eski başkanının yeniden aday olmamasından dolayı derneğimiz seçime gitme kararı aldık ve seçimi katılımcılarımızla birlikte gerçekleştirmenin heyecanını yaşadık. Dostluk ve kardeşlik içerisinde geçen seçimimiz neticesinde üyelerimiz kullandıkları oylarla bu görevi bana tevdi etiler. Kilometrelerce yol gelerek derneğimizin faaliyetinde hazır bulunan başta Avrupa Zonguldaklılar Dayanışma ve Kaynaşma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak’a Yönetim Kurulu Üyeleri Harun Kürşat’a ve Mehmet Kuzucu’ya derneğimiz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum."
Avrupa Zonguldaklılar Dayanışma ve Kaynaşma Derneği Genel Başkanı Mehmet Karakulak ise” Genel Merkezimize yaklaşık 400 km mesafede olan Saarland’a ki arkadaşlarımızın seçim çalışmalarını yerinde takip için buradayız çok güzel bir oylama gerçekleştirildi. Ben her iki aday arkadaşımızı da yürekten kutluyorum dostluk içerisinde bir seçim gerçekleştirdikleri için. Dernekçilik özveri isteyen gönül işi olan bir faaliyettir arkadaşlarımda da bu iki heyecan olduğu için aday olmuşlardı nihayetinde bir seçimdir bu Ercan kardeşim derneğin yeni başkanı seçilmiştir. Öncelikle Karaelmaslılara ve Ercan Cincam kardeşimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

GMİS’ten Yerlikaya’ya plaket

Haberi Oku