ZONGULDAK:
SAKARYA SÜRPRİZİ!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak açıklarında bulunduğu iddia edilen doğalgazın Sakarya deniz sahasında bulunduğunu söyleyince şehirde hayal kırıklığı yarattı

SAKARYA SÜRPRİZİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'dan Karadeniz'e uğurladığı ve Tuna-1 bölgesinde sondaj faaliyetinde bulunan Fatih isimli yerli ve milli sondaj gemisinin doğal gaz rezervini keşfettiğini açıkladı. Zonguldak’a 86 mil, Sakarya’ya ise 107 mil uzaklıkta olmasına rağmen Erdoğan’ın açıklamasında Zonguldak’tan bahsetmeyişi şehirde hayal kırıklığı yarattı. Tüm televizyon kanallarının Ereğli’den canlı yayın yaptığı anlarda Erdoğan’ın Sakarya deniz sahasından bahsetmesine anlam verilemedi. 

320 MİLYAR METRE KÜP DOĞALGAZ

Zonguldak açıklarında 15 Temmuz'dan bu yana sondaj faaliyetleri gerçekleştiren Fatih gemisinden gelen müjdeli haber tüm Türkiye’de ve dünyada geniş yankı buldu. Erdoğan, "Fatih sondaj gemimiz Tuna-1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda." ifadelerini kullandı. "Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır." diyen Erdoğan, "İnşallah benzer bir müjdeli haberi Akdeniz'den de bekliyoruz." şeklinde konuştu.

FATİH’İN ZAFER SEFERİ

Fatih Sondaj Gemisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünde İstanbul'dan Karadeniz'e hareket eden ilk yerli ve milli sondaj gemisi Fatih, Trabzon'daki hazırlık çalışmalarının ardından geçen Haziran ayının son günlerinde Zonguldak'a geldi. İki yardımcı geminin eşlik ettiği sondaj gemisi, Trabzon'da kule ve diğer parçalarının takılmasının ardından inşaatı devam eden Filyos Limanı'nın bulunduğu alana hareket etti. 30 Haziran günü halkın büyük ilgisiyle karşılaşan gemi, karadan 86 mil açıklarında sondaj faaliyeti için Tuna-1 bölgesine hareket etti. Burada yapılan sondaj çalışmalarında denizin 3 bin metre altında zengin doğalgaz kaynağı bulundu.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hb 1 ay önce

!5 sene önce bulunangazı müjdesi millet böğle üç kağıtçılık görmedi..!

Misafir Avatar
Hasan Basınca 1 ay önce

rusyada iki misli fiyata alıp rusa dayattılar milleti !

Misafir Avatar
Ereğlili67 1 ay önce

Adamın kafasında Zonguldak diye bir il yok hala anlamadınızmı milletvekilleri kendi çıkarları için uğraşıyor yatırım denen bir şey yok

Misafir Avatar
h.b 1 ay önce

15 yıl önce bulunmuş gazı yeni bulundu diye millete yutturuyorlar

Misafir Avatar
hakkı doğru 1 ay önce

15 yıl önce bulunun gazı şimdi bulundu diye millete yutturuyorlar

Misafir Avatar
Hasan Basınca 1 ay önce

2004 uılında bulundu bu gaz unudunuz şimdi uyandınız

Misafir Avatar
h.b 1 ay önce

rize de diyebilirdi

banner228

Vali: “GEREKİRSE CEZA”

Haberi Oku