ZONGULDAK:
Sanayi Bakanı Faruk Özlü'den Erdemir'in Ar-Ge Merkezi'ne Ziyaret!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gerçekleştirdiği Zonguldak programı kapsamında Erdemir Grubu’nun ana şirketi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nı ziyaret etti. Programına Türkiye çelik sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyan“Erdemir Ar-Ge Merkezi”nde başlayan Bakan Faruk Özlü ve beraberindeki heyeti, Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan ve Erdemir üst yöneticileri karşıladı.

Erdemir Halkla ilişkiler biriminden verilen habere göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin en büyük çelik üreticisi Erdemir Grubu’nu ziyaret etti. Zonguldak’taki programı kapsamında Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’na gelen Bakan Özlü ve beraberindeki heyet, fabrika gezilerine ülkemiz çelik sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan “Erdemir Ar-Ge Merkezi”nden başladı. Bakan Özlü, ülkemiz ekonomisi için oldukça önemli olan Ar-Ge merkezini yakından inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Faruk Özlü burada yaptığı konuşmada günümüz rekabet dünyasında ileri teknolojilerin, katma değeri yüksek ürünlerin ve bu ürünlerin üretimine yönelik yatırımların önemine dikkat çekti.

Bakan Faruk Özlü’nün, Erdemir’in otomotiv çeliği konusundaki faaliyetlerine ilişkin sorusunu yanıtlayan Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır da, otomotiv sektörünün en önemli müşterileri arasında yer aldığını belirterek, grubun mevcut üretimiyle iç piyasanın yaklaşık %40’ına cevap verebildiğini aktardı. Pandır,çalışmaları devam eden yeni “Galvanizleme Hattı”ve geliştirmekte olduğumuz yeni çelik kaliteleri ile bu oranın %70 seviyesinin üzerine çıkabileceğini söyledi. Çeliğin diğer hammaddelere göre daha çevreci ve daha az maliyetli bir materyal olduğunun altını çizen Ali Pandır, sektör daha hafif ve mukavemeti yüksek ürünler geliştirmeyi sürdürdükçe çeliğin otomotivde her zaman ana malzeme olacağını da vurguladı.

Erdemir Ar-Ge Merkezi’ndeki görüşmelerinin ardından Faruk Özlü, ziyaretine Erdemir’in üretim tesislerinden devam etti. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Erdemir programı, Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır ve Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan tarafından ziyareti anısına isminin yazılı bulunduğu gümüş bir baretin kendisine takdim edilmesiyle son buldu.

Erdemir Grubu Hakkında:

Erdemir Grubu’nun ana şirketi Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre yassı çelik üreticisidir. Grubun şirketleri; yassı ve uzun çelik üreten İsdemir, Sivas ve Malatya'da maden sahaları bulunan Erdemir Maden, Romanya'da silisli çelik üreten Erdemir Romanya, Grup şirketlerine mühendislik yönetimi hizmeti veren Erdemir Mühendislik ile sektörün ebatlanmış yassı çelik ihtiyacını karşılayan Erdemir Çelik Servis Merkezi’dir. Ayrıca Singapur’da “Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd” adıyla Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki faaliyetlerini yürüten bir ofisi daha bulunmaktadır. 2006 yılında OYAK bünyesine katılan Erdemir Grubu, toplam varlıkları açısından Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biridir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

ÇETEYE OPERASYON:9 GÖZALTI

Haberi Oku