ZONGULDAK:
'SANKİ BEN YAPMADIM”
 Halkın Sesi 13 Haziran 2017 tarihli manşetinde hastanenin aynı bölgeye yapılacağını ilan etmişti. AKP İl Başkanı Zeki Tosun inşaatı yarım bırakan CHP Milletvekili Turpcu’nun değil de kendisinin hedef gösterilmesini eleştirdi.

“SANKİ BEN YAPMADIM”

Türkiye genelinde 40’ın üzerinde şehir hastanesi tamamlanıp hizmete girerken Zonguldak tam 4 yıldır yılan hikâyesine dönen şehir hastanesi inşaatını konuşuyor. İhaleyi alan yüklenici firmanın iflasını açıklamasının ardından yarım kalan Zonguldak Şehir Hastanesi inşaatı için bitmek bilmeyen yer arayışları nihayet sona erdi. Aylarca kamuoyunun gündeminden düşmeyen, İnağzı, Bakacakkadı ve Elvanpazarcık arasında gidip gelen yeni hastane yerine sonunda karar verildi. TOKİ’nin çekildiği projeyi üstlenen Sağlık Bakanlığı, hastaneyi yarım kalan inşaatın olduğu aynı bölgeye yapmaya karar verdi. Halkın Sesi 13 Haziran 2017 tarihli manşetinde hastanenin aynı bölgeye yapılacağını ilan etmişti.

“1.5 YIL İÇİNDE BİTECEK”

Halkın Sesi’ne konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Zeki Tosun, hastane yeri konusunda yaptığı açıklamada bakanlığın nihai kararı verdiğini, yarım kalan inşaatın yaklaşık 1,5 yıl içinde tamamlanarak Zonguldaklıların hizmetine açılacağını belirterek, ‘Üç yıldır yer bulunamadığı için bazı çevreler şahsımı ve partimizi bu konuyla ilgili sorumlu tutuyor. Kimse CHP’li Milletvekili Sayın Turpcu’nun yaşadığı mali iflas nedeniyle inşaatı yarım bırakmasını konuşmuyor. Şerafettin Bey’i severim ama sanki hastaneyi yapmak istemeyen benmişim gibi birileri bize saldırıyor. Bakanlık yetkilileriyle yaptığım görüşmede ihale sürecinin en kısa zamanda tamamlanarak inşaatın başlayacağı belirtildi. Kentimize hayırlı olsun.’ dedi.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

BEŞİ BİR YERDE

Haberi Oku