Sarıoğlu'ndan, emeklilerden alınan ücrete tepki

ZONGULDAK 26.08.2021, 19:52 26.08.2021, 22:51
254
Sarıoğlu'ndan, emeklilerden alınan ücrete tepki

Zonguldak Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Ereğli İlçesinde halk otobüslerinde emeklilerden ücret alınmasına tepki göstererek yetkililerden destek istedi.

Zonguldak Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Ereğli İlçesinde halk otobüslerinden devletten parasını almasına rağmen 65 yaş üstü emeklilerden para alınmasına tepki gösterdi. Türkiye’de her yerde yasaların uygulandığını ifade eden Sarıoğlu, “Ereğli İlçesinde halk otobüsleri 65 yaş üstü vatandaşlardan para alıyor. Türkiye’de her yerde yasalar uygulanıyor. 65 yaş üstü vatandaşlara devlet para ödemesine rağmen şoförler emekli arkadaşlarımızdan para alıyor. Ereğli’den bir grup emekli arkadaşımız bizlere gelip konuyu aktardı. Bende konuyu milletvekillerimize ilettim. Şoförler Odası Başkanı Belediye Başkanına hakaret etmiş kimseyi dinlemiyorlar ama biz devletimizden destek bekliyoruz. Bu memlekette yasalar var, kanunlar var. Derebeylik yok sanki yeniçeri ocağı bağıra çağıra emeklilerden para alıyorlar. Hiç kimse aksinin iddia etmesin. Bizi kışkırtmaya çalışıyorlar. Emeklilerin ayaklanmasını istiyorlar. Biz usul kaidesiyle yasalar çerçevesinde haklarımızı almak istiyoruz. Haklarımızı kimse gasp edemez. Bu konunun bir an önce çözülmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İha)
Yorumlar (1)
Hüseyin 67 4 hafta önce
Alacak tabikide arabalar şunu yakıyor adamlar bir ekmek almaya çarşıya iniyorlar arabalarda çalışan şöför arkadaşlar maaşlarını alamıyorlar adamlar kadrolu işçi gibi her gün çarşıdalar Bedava olacağına ücretin yarısını versinlerki hem halk otobüsleri ayakta kalabildin hem de şöför arkadaşlar maaşlarını alabilsinler Başkan
17
parçalı bulutlu