ZONGULDAK:
ŞARK KURNAZI!

Adı yolsuzluklarla anılan ve şirketlerini eşi ve kızı üzerine yapan Davut Acar, Zonguldak Belediyesi’nden 49 yıllığına kiraladığı Carrefour alanında iş yeri olan kiracılarıyla ek bir sözleşme yaparak Zonguldak Belediyesi’ni, Vergi Dairesi’ni milyonlarca lira dolandırmış… Bakalım sözleşmenin iptalini gerektiren Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, şimdi ne yapacak?

ŞARK KURNAZI!

Zonguldak Belediyesi tarafından 2006 yılında Yap-İşlet-Devret modeliyle müteahhit Davut Acar’ın aile şirketi olan ARELEL İnşaat’a 49 yıllığına kiralanan Carrefour alanında skandal üstüne skandal yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde hiçbir yasal dayanağı bulunmaksızın Demir Şirketler Grubu’na devredilen ya da kiralanarak satılan Carrefour alanında yaşanan hukuksuzluklara bir yenisi daha eklendi. Halkın Sesi’ne bir ihbar mektubuyla gelen belge Acar Ailesi’nin,  Zonguldak Belediyesi ve Vergi Dairesi’ni yıllarca nasıl sömürdüğünü gözler önüne seriyor. İhaleyi cirodan kira yöntemiyle alan Acar, kiracılarıyla yasa dışı ikinci bir sözleşme yaparak belediyeye ve devlete milyonlarca lira kazık atmış.

AKDEMİR SÖZLEŞMEYİ FESHEDEBİLECEK Mİ?

Yerel basında çıkan haberlere rağmen, mali kriz ve iflasın eşiğinde olan ARELEL İnşaat, geçtiğimiz günlerde üst kullanma hakkı kendisinde olan Carrefour alanını, Demir Şirketler Grubu tarafından yeni kurulan ve kömürcü Erdoğan Demir’in yeğeni Bayram Demir’e sözleşme metnine aykırı olarak satmış ya da kiralamıştı. Yerel Pusula ve Halkın Sesi gazetelerinde çıkan tüm haberlere rağmen kulağının üstüne yatan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yasa dışı yöntemle devredilen Carrefour alanı hakkında kanunsuzluğa göz yummuştu. İddiaya göre şirket ortaklarından Salih Demir, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’i makamında ziyaret ederek, sert tartışmalar sonunda devir hakkını almıştı. 

SAVCILARIN DİKKATİNE!

Halkın Sesi’ne gelen ihbar mektubunda o tarihte Ayanoğlu Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama Tic. Ltd. Şti mağazasıyla ikinci bir ek sözleşme yaparak, cirodan kira yöntemi yerine aylık 4 bin TL kira alınacağını belediyeye verilen ana sözleşme dışında yapılan evrakla kayıt altına alan ARELEL İnşaat, ciro ile kira parası hangi miktarda çıkarsa çıksın kiracı olan firmanın 4 bin TL artı KDV ödemeye mecbur etmiş. Acar, aynı yöntemle ikinci sözleşmeler yaparak 10 ayrı kiracısıyla belediye ve maliyeye düşük kiralar göstermiş, bu sayede milyonlarca lira vurgun yapmış. Halkın Sesi’nin kamuoyuna sunduğu bu belge ile gerçek yüzü ortaya çıkan, Davut Acar ve Aile Şirketi hakkında yasal işlem yapmak isteyen tüm Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyor. Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HUKUK 10 ay önce

davete i̇cabet olur mu sence?

Misafir Avatar
Mustafa 10 ay önce

Bu ne ya bizde belediyeyi kazandik diye sevinmiştik valla pişman olduk oy verdiğimize hemde bin kere pişmaniz hergun yeni bir olay patliyor. Yok kacak Su ...yokmutahitler iskansiz yapilar...yok caaurfursa sozlesine devam esnaflar tarafindan her turlu kaldirim isgali galerici gubegunduz en işleksaatte arac yikiyor kaldirimda esnaf sandalye attimiş kaldirimda arkadasiyla sohbet ediyor.cok pişmaniz cok..birdaha vok zor oy veririz.meclisuyelerinin cocuklarinin belediyede işe girmesi ne kadar uzucu seyler.

banner234

banner236

banner228

Bu ne beceriksizlik!

Haberi Oku