ZONGULDAK:
Savcılık Akyol'u  akladı
Çaycuma Kaymakamlığı'nın suç duyurusu üzerine, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yürütülen soruşturma sonucunda, Akyol hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Çaycuma Sipahiler Ortaokulu'nda görevli, aynı zamanda Eğitim-Sen Şube Sekreteri İsmet Akyol, Eğitim-Sen Çaycuma Baş Temsilcisi Gökhan Taner Günsan ile birlikte KHK ile görevlerinden ihraç edildi. FETÖ/PDY ile bir ilgileri olmadığını ve sendikal faaliyetleri nedeniyle hukuksuz ihraç edildiklerini söyleyen iki öğretmenin göreve dönmesi için ilçede başlatılan kampanyada toplanan 3 bin 500 imza, OHAL bürosuna teslim edildi.


KAYMAKAMLIK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞ

7 Şubat 2017 tarihinde KHK ile görevinden ihraç edilen İsmet Akyol hakkında, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 26 Temmuz'da internet sitesinde on binlerce kamu emekçesinin hukuksuzca görevden alındığına ilişkin yazısı üzerine 27 Temmuz'da Çaycuma Kaymakamlığı'nca savcılığı suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı. Kaymakamlığın, FETÖ/PDY'ye üye olup olmadığının araştırılmasını isteyerek Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusu üzerine Akyol hakkında, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan başlatılan soruşturma tamamlandı.


"FETO İLE İRTİBATI YOKTUR"

Soruşturma sonunda Akyol hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi. Kararda şöyle denildi:

"İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ile yapılan araştırma sonucu şüphelinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından kullanılan örgüt içi yazışma programı ByLock kullanmadığı, örgütün finansman kayanğını sağlayan Bank Asya'da hesabı bulunmadığı, terör veya terörizmin finansmanı ile ilgili herhangi bir kaydı bulunmadığı, darbe teşebbüsünü destekler mahiyette yorum veya beyanda bulunduğuna dair herhangi bir bilgiye ulaşılmadığı, FETÖ/PDY ile bağlantılı sendika, dernek, kurum ve kuruluşlarda üyeliğinin bulunmadığı, neticede şüphelinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne aidiyet, irtibat veya iltisakını teşkil eden delil bulunmadığı ve üzerine atılı suçu işlemediğinden kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir." 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Kantarcı, CHP Genel Merkezi’nde

Haberi Oku