ZONGULDAK:
SAZAK VE BİLGİN MAĞDUR
  

'Haliç'te Yaşayan Simonlar' isimli kitabıyla adından çok söz ettiren eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, son kitabında dönemin Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin ve Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ı yazdı.

SAZAK VE BİLGİN MAĞDUR

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, ‘Erken Uyarı’ isimli son kitabında halen tutuklu olan Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan ancak 15 gün sonra serbest bırakılan Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin’i yazdı. 15 Temmuz darbesinin 3 nedenden dolayı erkene alınınca cemaatin paniklediğini, bocaladığını ve bu yüzden kaybettiğini öne süren Avcı, “En kısa zamanda cemaatin devletin tüm birimlerinden temizlenmesi gerekiyor” dedi.

BİLGİN’İN İPİNİ OSMAN AK ÇEKTİ

Kitabında Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin’i ‘8’inci mağdur’ olarak gösteren Hanefi Avcı, Bilgin’i en çok mağdur olan ancak durumunu en erken düzelten şanslı kişilerden biri olarak gösterdi. FETÖ kapsamında tutuklandıktan 15 gün sonra serbest bırakılan Bilgin’in, Gökçebey AKP İlçe Başkanı Lokman Aydın’ın, İl Emniyet Müdürü Osman Ak ile yaptığı görüşme sonrası tutuklandığını iddia eden Avcı, benzer yöntemlerle binlerce kişinin mağdur edildiğini söyledi. Lokman Aydın’ın, “Emniyet Müdürümüz (Osman Ak), Kaymakamın ‘Paralel Yapı’nın içinde olduğunu ve gereğini yapmamı, siyaseten müdahil olmamı söyledi. Bunun üzerine Efkan Ala’yla görüştüm. Bilgileri kendisine mesaj yoluyla ilettim. 1 hafta sonra tutuklandı.” şeklinde basına yansıyan ifadelerine de yer verilen kitapta sadece bir kişinin ifadesiyle Bilgin’in FETÖ’cü ilan edildiğini öne sürüldü.

“9’UNCU MAĞDUR METİN SEYFİ SAZAK”

Hanefi Avcı, Diyarbakır’a komiser olarak atandığı yıllardan tanıdığı Metin Seyfi Sazak’la uzun yıllardır görüşmediğini, durumunu Sazak’ın yakınlarından öğrendiğini belirttiği kitapta şu ifadelere yer verdi: “Seyfi, 2015 seçimlerinde AKP Ankara Milletvekili aday adayı oldu. Cezaevinde olduğum dönemde cemaate yakınlığı ile bilinen Mehmet Baransu, ‘Mösyö Hanefi Avcı’nın yazamadıkları’ kitabının 133.sayfasında Hizbullah örgütünü koruduğum, hatta ilişkim olduğunu yazacak kadar ileri gitmiş. Benimle Hizbullah arasındaki bağlantıyı Seyfi Sazak’ı kast ederek ‘S.S’nin sağladığını, bir seferinde Seyfi Sazak aracılığıyla Hizbullah lideri Hacı Bayancuk’a haber gönderdiğimi öne sürmüş. Cemaatin bu şekilde saldırdığı birinin cemaat mensubu olamayacağı çok açıktır.”

Hanefi Avcı, Sazak’ı sevmeyen birilerinin onu ‘Sıkı Yönetim Valisi’ olarak lanse ettiğini ama böyle bir makam olmadığını belirterek, aynı kişilerin ‘Eminim biz tanıyoruz. Cemaatçidir.’ diyerek ilgilileri yanılttığını ileri sürdü. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku