ZONGULDAK:
Sertifikalarını aldılar

Zonguldak Belediye ve AKUT işbirliğiyle düzenlenen acil durumlara müdahale eğitimine katılan 6 kişi belediye de yapılan törenle sertifikaları verildi. Zonguldak Belediyesi’ndeki toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, sadece bu eğitimlerle kalmayacakları kurum içi her türlü eğitime gerekli destekleri vererek eğitimlere devam edileceğini söyledi. Akdemir, acil durumlara müdahale için verilen bu eğitimin çok önemli olduğunu bu eğitime katılan katılımcıların Akçakoca ve İstanbul’da uygulamalı bir eğitimden geçerek bu eğitimi başarıyla bitirdiklerini söyledi.

6 operatöre eğitim veren firma yetkili Tayfun Avcı, Birleşmiş Milletler İnsanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından desteklenen dünyada arama kurtarma ekiplerince ulaşılabilen özel listede yer alan sertifikalardır. Bu eğitimle bu sertifikaları alan arkadaşlar Zonguldak’ta meydana gelebilecek acil durumlarda destek sağlayabileceklerdir.” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar sertifikalarını Zonguldak Belediye Başkanı MuharremAkdemir, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Darende, Zonguldak Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ogan Göktürk ve firma yetkili Tayfun Avcı’nın elinden aldılar. (Aykut KARA)Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

Vali “Açın” dedi...

Haberi Oku