ZONGULDAK:
SİDİK YARIŞI!

Halkın tepkisi, ZOKEV’in itirazı sonucu koruma altına alınan Kız Meslek Lisesi, AKP’li siyasetçileri öfkelendirdi... Halkın temsilcisi Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, karara itiraz edeceklerini söyledi...

SİDİK YARIŞI!

Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını “Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak tescil etmesi kararına AKP Milletvekili Hamdi Uçar’dan sonra, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’dan itiraz geldi. 

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Kız Meslek Lisesi binasını “Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak tescil etmesi kararına karşı çıkacaklarını belirtti.

Karabük Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasını “Taşınmaz Kültür Varlığı” olarak tescil etmesi kararına Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’dan itiraz geldi.Niyetlerinin açık ve net olduğunu söylediği konuşmasında Başkan Alan; “Böyle bir karar çıktığı söylendi. Tabı biz ilgili yerlerle görüşeceğiz. Biz gerekli itirazlarımızı yapacağız. Bizim niyetimizde Kız Meslek Lisesi yıkılsın diye bir düşünce hiç bir zaman olmadı zaten. Bizim niyetimiz sadece orda vatandaşlarımızın rahat bir şeklinde hastaneye ulaşması ve tedavileri süresince hiç bir sıkıntı yaşamadan hastaneden ayrılmalarıydı. Yoksa hiç birimizin bir eğitim kurumuyla sıkıntısı olma şansı yok. Aksine biz eğitimin olduğu her yerde bugün olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bununla ilgili bizim illaki bir görüşümüz bir duruşumuz olacak. Yanimtescillendi bu iş bitti diye bir şey yok. Bununla ilgili niyetimiz açık ve net. Ne yazık ki bazı çevrelerin sadece kız meslek lisesi yıkılacakmış üzerine kurduğu bir durum var ortada. Biz bunu ısrarla bıkmadan vatandaşımıza anlatacağız. Bizim niyetimiz kız meslek lisesinin yıkılması değil. Biz kız meslek lisesini geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi son teknoloji ile daha iyi hazırlayacağı bir ortamı kazandırdıktan sonra vatandaşlarımızın sağlık hizmeti alırken daha rahat nasıl olurlar diye düşünüyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Abbas 4 ay önce

Başkan ,ontemmuz faik ertaman sokağa bir insin Allah rızası için o zaman ,anlar ne kadar boş işlerle uğraştığını ,yazık köylerde böyle yol kalmadı ,yabancı gelse utanır.

Misafir Avatar
Erkan 4 ay önce

G.t kadar yere hastaneyi yapmak zorunda mıydınız? Kime sordunuz? Ana yola sıfır. Ambulans bile direkt yoldan girip çıkacak. Sonra vatandaşı rahatlatmak için uğraşıyoruz diyosunuz. Bu şehirde siyasiler hata üzerine hataya kasıtlı devam ediyo. Allah bilir bu hastanenin vc sini de planlamamışsınızdır. Yayla okulunu da yıkın. Elimizde ibrikle def-i hacet için oraya gideriz. Okulu yıkıp otopark yapmak..... Cahiliyye döneminde bile eşi yoktur bu akıl yoksunluğunun

Misafir Avatar
Necdet KUTOĞLU 4 ay önce

"niyetimizde kız meslek lisesi yıkılsın diye bir düşünce hiç bir zaman olmadı zaten" diye açıklama yapıp, karara itiraz etmek olmaz, demek ki "yıkılsın" düşüncesindesin başkan. otopark sorununu başka türlü çöz. yok mu çaresi? var. hastane ile stad arasındaki yola 100 metreli̇k bi̇r tünel yap, üstüne 2 -3 katli otopark, stad tarafina da stad türbünü. bi̇r taşla çok i̇ş. bütün sorunlar çözülür.

Misafir Avatar
Cenker tek 4 ay önce

Başkan burası neden gerdi bu kadar seni gerginleşme bırak otopark nereye yapılacak sağlık müdürlüğü düşünsün sen kendini germe... hastaneyi belediye yapmıyorki yapan tasa etsin yoksa başka bir sey mi var acaba??? Eski hastane terk edilecek zaten sağlık bakanlığına yazı yazda orası otopark olsun... stat da bir rand vardı olmadı şımdı kız meslek lisesi ne döndü iş biz 50 yıldır yunuslar ile misafir hane ile kiz meslek lisesi ile biliyoruz orayı dokunma..... saygılar

Misafir Avatar
Karafatmalı 4 ay önce

Başkanım,siz bu işleri bırakın da karafatma yollarına bir bak.bu yollara beton döktür.vatandaşlarda bir oh çeksin.sanada dua etsinler.

Misafir Avatar
Tufan 4 ay önce

Başkana katılıyorum algı operasyonu var gibi.sonucta daha modern yeni bir binada da gayet egitime devam edilebilir.ayni andada deprem riskine karsi onlem alinmis olur sonuçta cok eski bir bina.bu zamana kadar ne ilk tasinan okul nede son taşınan okul bu olacak.fazla abartılıyor gibi geldi bana.

Misafir Avatar
şen-ol 4 ay önce

kendinilerine rant kapısı arama ya başladılar şimdiden

banner228

EREN HOLDİNG’DEN YÜZBİNLERCE MASKE VE TULUM...

Haberi Oku