ZONGULDAK:
SINAV KOLEJİNDEN BUZ PİSTİ
2019-2020 Eğitim Öğretim yılına hızlı bir giriş yapan Sınav Koleji, 2020-2021 öğretim yılında da eğitim kalitesini daha yükseltmek için Zonguldak'ta ilk olacak bir çalışma başlattı.
Sınav Koleji'inde öğrencilerin yararlanmaları için bir buz pisti inşasına başlandı. Ayrıca açık olan spor alanlarının bir kısmının üstü kapatılarak kapalı spor salonu haline dönüştürülüyor.
Okul Müdürü Halil Vecdi Ilgın yaptığı açıklamada, "Öğretim alanındaki başarıları ile ilimizde kendini kanıtlamış olan okulumuz, 2 Adet Fen Laboratuvarı, 1 Adet Müzik Salonu, 2 adet resim ve el sanatları salonu, 1 adet Bilişim ve robotik kodlama sınıfı, Açık ve kapalı Beden Eğitimi salonları, 1 Bale ve eskrim dersliği, 1 satranç odası, 1 adet Dart Salonu, 2 adet biri açık biri kapalı beden eğitimi salonu, 1 mini futbol Sahası’nın yanında önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında bir buz pisti  ve kapalı spor  tesisi ile hizmete devam edecek" dedi.
Ilgın, okulların yaşayan canlı kurumlar olduğunu, ihtiyaçlarının hiçbir zaman bitmeyeceğini 2021-2022 öğretim yılı hedeflerinin de Kozlu’ya 350 kişilik bir toplantı ve konferans salonu kazandırmak olduğunu belirtti.
Buz pisti özellikle paten ve curling sporları için kullanacağını da belirten Ilgın, yapılacak yatırımların şimdiden öğrencilere ve velilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

“FABRİKALARI DEVLETLEŞTİRECEĞİZ”

Haberi Oku