ZONGULDAK:
'SİYASETİN KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR”

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun MHP tabanına ‘hayır oyu kullanın’ sözlerini eleştirdi

“SİYASETİN KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR”

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, CHP Zonguldak Milletvekilli Şerafettin Turpcu’nun kamuoyuna referandumda MHP tabanına ‘hayır’ oyu kullanın sözleri üzerine açıklamada bulundu. Ayan, bir siyaset adamının kullanmaması gereken ve siyasetin kalitesini düşüren bir açıklama yaptığını belirterek, “Bu sözler siyasette okunduğunda yarın kendisinin de liderini yarı yolda bıkacağının tezahürüdür” dedi.

“TURPCU ŞUNU ÇOK İYİ BİLMELİDİR”

Milliyetçiler ve ülkücüler tarihin hiçbir döneminde başka fikriyatlara kulak asmadıklarını ifade eden Ayan, “Sayın Turpcu şunu çok iyi bilmelidir, Milliyetçiler ve Ülkücüler tarihin hiçbir döneminde başka fikriyatlara kulak asmamış olmakla beraber 48’inci yılını kutladığımız partimizin bu günlere gelmesini sağlamış sağlam karakterli ve kimsenin tahmin edemeyeceği ufukların hesabını yaparak bugünlere gelmesine öncü olan düşünce adamlarıdır. Yarın bu sokaklarda birlikte olabilmenin önünü tıkamamak ve şehrimizi güzel yarınlara taşımak amacıyla hiçbir dava arkadaşım kamplaşma ve kutuplaşmaya meydan vermeden bu sürecin birleştirici yolları aramaya devam edecektir. Son karar aziz milletimiz ve değerli hemşerilerimiz söyleyecektir. MHP olarak bu süreçte sandıklardan ‘evet’ oylarının çıkması için bütün kurallarımızla var gücümüzle çalışacağız. Bizim gibi düşünmeyen insanlarımızı kucaklayarak nihai hedefe ulaşacaktır” 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Turgut Güven 4 yıl önce

Bu nasıl siyasetçi! Her siyasetçi her partinin tabanına mesaj verebilir. Siyaset böyle bir şey. MHP İl Başkanı CHP veya bir başka partinin tabanından oy istemiyor mu? Evet için alanlara çıktığında sadece MHP tabanına mı seslenecek sadece onlardan mı evet oyu isteyecek. Aslında Hamdi Ayan’ın korkusu MHP tabanının hayır oyu vereceğini açıkça beyan etmesi. Çünkü bu durum Ankara’da Devlet Bahçeli’nin siyasi hayatının sonu olacağı gibi Zonguldak’ta da Hamdi Ayan’ın siyasi sonu olacak. Sonra kim takar Ayan’ı.

Misafir Avatar
Kemal Can 4 yıl önce

ayan evet i̇çin sokağa çıkacağız diyor ya. hangi yüzle diye sorarlar adama. ve kimle. zonguldakta ülkücülerin tamamına yakını hayır” diyor.. ve günlerdir sokaktalar.

Misafir Avatar
Kemal Can 4 yıl önce

Ayan’a sormak isterim “bugünlere gelmesine öncü olan düşünce adamı” başkanlığa karşıyken birden bire nasıl 180 derece döndü. Siz bu dönüşten sonra “evet” demeye yüzünüz kızamıyor mu? Zonguldak MHP’de sizden başka evet diyen kalmadı. İlçe başkanların bile gizli hayırcı. Bu anayasa değişikliğine evet demek ülkeyi diktatörlüğe sürüklemektir. Koltuk için değmez söz konusu vatan ayan efendi vatan..

banner228

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan Açıklama

Haberi Oku