ZONGULDAK:
'Slogan, şirazesini bozdu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, madencilere yönelik sert ithamlarını değerlendiren MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Miting esnasında maden işçilerimizin bir sloganı üzerine Sayın Cumhurbaşkanı sözünün kesilmesi nedeniyle bir çıkış gösterdi. Kerkük’te yaşanan önemli bir hadiseye Zonguldak’tan mesaj verecekken, sloganların sözünü kesmesi kısmı yanlış duruyor. Yoksa o tür sloganlar bütün genel başkanlar geldiğinde atılan sloganlardır. Fakat sloganın dünyaya mesaj verdiği anda atılması, Cumhurbaşkanı’nın şirazesini bozdu” ifadelerini kullandı.

“REFERANDUM ÖNCESİ OLUMLU GELİŞMELER”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Zonguldak ziyaretini doğru bir zamanda gerçekleştirdiğini belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Sayın Cumhurbaşkanı helikopterden indiği zaman ayaküstü kendisiyle konuşma şansı bulduk. Bizim açımızdan Zonguldak’ın durumunu, referandum sürecini sordu. Daha önceden danışmanı vesilesiyle kendisine bir mektup göndermiştik. Bizzat ilgilenmesi, sorması bizim açımızdan iyi oldu. En azından Zonguldak’la ilgili konuların takip edildiğini gördük. Zonguldak’ta Cumhurbaşkanına karşı bir beklenti oluşmuş, onu gördük. Bu güzergah üzerinde vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanına bir sevgi seli oluşturması, referandum süresi öncesinde olumlu gelişmelerdi” şeklinde konuştu.

“SLOGANLA SÖZ KESİLMESİ YANLIŞ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında maden işçilerinin attığı slogan hakkında ise Ayan, “Miting esnasında maden işçilerimizin bir sloganı üzerine Sayın Cumhurbaşkanı sözünün kesilmesi nedeniyle bir çıkış gösterdi. Kerkük’te yaşanan önemli bir hadiseye Zonguldak’tan mesaj verecekken, sloganların sözünü kesmesi kısmı yanlış duruyor. Yoksa o tür sloganlar bütün genel başkanlar geldiğinde atılan sloganlardır. Fakat dünyaya mesaj verildiği anda sloganın gelmesi Cumhurbaşkanı’nın şirazesini bozdu” diye konuştu.

“BUNU SÖYLEYECEK OLAN BAŞBAKANDIR”

Mitingin katılım yoğunluğu açısından amacına ulaştığını belirten Ayan, işçi müjdesinin cumhurbaşkanından değil başbakandan istenmesi gerektiğine de vurgu yaptı. Ayan, “O yüzden ortalık biraz serinledi, sonrasında vatandaşlarımız kendi ölçülerinde sorular sormaya başladılar. Hiçbir hükümetin Zonguldak’a olumsuz bakacağını düşünmek istemiyorum. Buralarda beklenti yüksekti, müjde verilmesi bekleniyordu. Ama şunu kaçırmamak lazım, Sayın Cumhurbaşkanı yürütmenin başı değildi, Zonguldak’a işçi alınacaksa bunu söyleyecek olan başbakandır. İstenilen yer farklı ve yanlıştı. Bana göre miting amacına ulaşmıştır. Kalabalık bakımından ve coşkusu bakımından hedefine ulaştı” dedi.   

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
gurbetçi 3 yıl önce

sayın başkan genel başkanınızın seçim öncesi mitingklerde attığı sloganları size hatırlatmak isterim koltuk uğruna takla sayısını artırdınız güvercin taklası atın dik durun biraz ne olur ya yazık bu zonguldağa bu arada gökcebey teşkilatının duruşundan dolayı ktluyorum

Misafir Avatar
serdar köktürk 3 yıl önce

peki,o önemli konuşma esnasında başkanlik yanlisi slogan atilsaydi,ayni tepki̇ veri̇li̇rmi̇ydi̇ ,sayin ayan

Misafir Avatar
ibrahim 3 yıl önce

çok haklısın sayın ayan. gerçekten öyle, sloganın atılma şekli ve zamanı çok yanlıştı.

banner228

Zonguldak İkinci İcra Müdürlüğünde Neler...

Haberi Oku