FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
SODAM HAYATA GEÇİYOR

Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) projesi, Zonguldak’ta hayata geçecek.

Çınartepe Mahallesi’nde hayırsever iş adamı Abdulkadir Akdarı tarafından yaptırılan Sultan Alparslan Camisi’nin alt katının Sosyal Dayanışma Merkezi olarak olarak faaliyete geçeceği öğrenildi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde; “Bu merkezde Zonguldak Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında kayıtlı olan Roman vatandaşlar gelir getirici mesleki kurslara tabii tutulacak, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verilecek; aile, toplum, ahlak, sağlık, dini ve manevi değerler eğitimi almaları desteklenecek; yaşam kalitelerini yükseltici sosyal, kültürel aktivite ve gezi programlarından yararlanmaları sağlanacaktır.

Bunun yanı sıra  anne-çocuk ilişkileri, kadın sağlığı gibi diğer bilinçlendirici alanlarda da kursiyerlerin talepleri doğrultusunda eğitim vermesi planlanmaktadır. Merkezde Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Kişisel Gelişim, Kuran ve Ahlak Eğitimi, Çocuk Gelişimi, Aşçılık, Okuma-Yazma, El Sanatları Kursları ve 3-5 yaş Kreş Eğitimi olmak üzere birçok farklı alanda hizmet ve eğitim verilecektir. Anneleri kurslarda eğitim alırken, 3-5 yaş arası çocukları da kreş sınıfında hem eğlenip hem de eğitim almaları sağlanacaktır.

Sosyal Dayanışma Merkezinde Roman vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek adına faaliyetlerde bulunulması, toplumla kaynaşma ve sosyalleşme faaliyetlerinin desteklenmesi, istihdam alanlarının genişletilmesi suretiyle varsa dezavantajlı konumları düzeltilerek sosyal yaşama en üst düzeyde katılımları sağlanmış olacaktır.

Projenin yürütülmesinde Zonguldak Belediyesi, Zonguldak Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde olunacaktır.

       Çınartepe Mahallesinde hayırsever iş adamı Abdulkadir AKDARI tarafından yaptırılan SULTAN ALPARSLAN Camisi’nin alt katını Sosyal Dayanışma Merkezi olarak kullanıma hazır hale getirmesinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz."


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HUSEYİN 2 ay önce

ne guzel yat,dilen para topla birde belediye ve valilik senin için ugrassın ,ulan bu dunya yatana guzellllll

Misafir Avatar
Bilal Kocasoy 2 ay önce

Yat dilen derken çoğul bir cümle konuşuyorsun hadsizlik yapma.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Ceyhun 2 ay önce

Sayın başkan aynı özveriyi İşsiz arkadaşlar içinde bekliyoruz

banner228

“TTK'nın kadrolu madenci son katırı...

Haberi Oku