ZONGULDAK:
Şoförlere uyarı: “Kaputa Vur”

Hayvan Hakları Derneği Başkanı Evren Türeci Sezgin konuyla yaptığı açıklamada, “Özellikle sokak kedileri, araçların motorlarına sığınıyor, onları canlı olarak fark edenler bir şekilde bize ulaşıyor ve hayvanları kaputtan çıkarmak için destek veriyoruz. Ancak bazen sürücüler bunu fark edemeden ne yazık ki bu biçare canlıları kaybediyoruz. Oysaki bunun önüne geçmek sadece iki dakikalık bir kontrol gerektiriyor. Kış mevsimi boyunca sürücüler her sabah araçlarının kaputlarına kuvvetlice vurarak onları kurtarabilirler, kendilerine her yanı betonlarla çevrili bu dünyada sığınmak için yer arayan canlılara ayıracağımız 2 dakikayı vicdanen onlara borçluyuz” dedi. (İHA)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Serhan EKŞİ 7 yıl önce

Ben hiçbir sokak köpeğinin bir insanı ısırdığını görmedim. İnsanlara zarar veren köpekler sahipleri tarafından özellikle bunun için eğitim verilenler,sokak köpeklerinin gariban ve mazlum insanlardan farkı yok eğer önündeki ekmeği almaz iseniz size hiçbir zaman zarar vermezler,ama çocuk gidip köpeğin peşinden koşarsa, yakalamaya çalışırsa ,taş atarsa karşı reaksiyon görmeside oldukça doğaldır,etki tepki doğa kanunu :)

Misafir Avatar
sadullah GÖK-Muhtar 7 yıl önce

Evren hanım öneriniz çok güzel bende size bir hayvansever olarak bir iki öneride bulunayım..1.Sadece basın yoluluyla değilde ilgili kuruluşlarla irtibata geçip öncelikle belediyelere barınak konusunda baskı yapın.Çünkü başıboş köpekler bilhassa çocuklar olmak üzere çok sayıda vatandaşa saldırıyor..2. Telefon numaranız değişmiş size ulaşamıyoruz..Barınaklar işlemiyor.BİRAZDA İNSANLARI DÜŞÜNELİM LÜTFEN

banner228

Faaliyet raporundaki aksayan noktalar tespit...

Haberi Oku