ZONGULDAK:
'SOKAĞA ÇIKMAYIN”
Korona virüsü konusunda açıklamalar yapan Belediye Başkanı Alan, şu ana kadar ilimizde pozitif vakaya rastlanmadığını söyledi

“SOKAĞA ÇIKMAYIN”

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan, yaşanan koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında dolayısıyla medyanın da birlik ve beraberlik içerisinde korana virüs salgın hastalığı ile ilgili haberlere çok dikkat etmesi gerektiğinin altını çizerek, “Gün birlik olma zamanı. Halkımız sokağa çıkmamaya dikkat etmeli. Bugün Zonguldak’ta sokaklar tıklım tıklım idi. Halkımızı uyarmalıyız” dedi.


ZONGULDAK'TA POZİTİF VAKA YOK
       
Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Selim Alan, koronavirüsüyle ilgili basın açıklaması düzenledi.
Koronavirüsü salgını hakkında vatandaşın tüm tedbirlere uymasını isteyen Başkan Alan, belediye olarak tüm çalışmaları yapmaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Alan, "Virüsün ne zaman biteceğini bilmiyoruz. 14 gün kuralı çok önemli. Bağışıklık sistemi düşük, kronik rahatsızlığı olan ve 60 yaş üstü riskli olarak kabul ediyoruz. Zonguldak'ta pozitif vakamız yok. İnşallah çıkmaz. Çıkarsa ister istemez panik büyücek. Zonguldak'ta insanlar panik olduğu kadar vurdum duymazda. Bypas olan 70 yaşında ağabeyimizi gördüm dışarıda. Gezmeye çıktığını söyledi. Bunu engellememiz lazım. Sizin desteğinizle insanları uyarmamız lazım" dedi.

“BENİMLE İLGİLİ HER ŞEYİ YAZABİLİRSİNİZ”


Belediye Başkanı Selim Alan, kendisi ve belediye ile ilgili olumsuz haberlere alıştığını söyleyerek, “Her gün medyada aleyhimize çıkan haberlere alıştık. Tabi ki yazılacak. Ancak eleştiriler de olacak. Bizim ciddiye aldıklarımız var almadıklarımız var. Ancak dünyayı saran ve korkusu altına alan tedavisi olmayan bir hastalıkla mücadele ediyor. O yüzden bu dönemde hepimiz birlik beraberlik içerisinde olmalıyız. Bu gemide hepimiz varız. Ne zaman biteceği meçhul olan vir vaka var. Vaka İtalya’dan daha hızlı yayılmaya başladı ülkemizde. O nedenle medya tek ses olmalı. Ve vatandaşı sokağa çıkmama konusunda uyarmalı. Herkesin sorumluluklarını en azından bu süreçte yerine getirmesini istiyoruz” diye konuştu.
(Haber: Cevdet AKGÜN)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Vatandaş 3 hafta önce

Haklısın başkanım.her daim halk olarak yanında olduğumuzu bilmenizi isterim.

banner228

Ereğli Belediyesi su sayaçlarının okunma...

Haberi Oku