ZONGULDAK:
Sokakta dolaşamayacaklar

 Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, aleyhinde haber yapan gazeteleri tehdit etti:

“SOKAKTA DOLAŞAMAYACAKLAR”Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş dün akşam Kanal Z’de katıldığı canlı yayında kendi hakkında haber yapan gazetecileri açık açık tehdit etti. Bektaş, “Adalet gereğini yapmasa ben yapacağım. Herkese gereğini yapacağım kimse sokakta rahat dolaşamayacak, tehditse tehdit ediyorum. Öyle bir gazetecilik anlayışı var ki bizde verdiğin para kadar başarılısın. Gazeteciye para verirsen başarılısın vermezsen başarısızsın” dedi.


MALVARLIĞINI AÇIKLADIAntalya’da otelleri olduğu yönünde çıkan habere de yanıt veren Ali Bektaş, “Bir yazı yazıldı. Ali Bektaş’ın Antalya’da otelleri mi var? Ben 15- 20 senedir Antalya’ya bile gitmedim. Ben suç duyurusunda bulundum. Benim madem otellerim var, Ali Bektaş hırsız! Bu yazının amacı budur. Suç duyurusunda bulundum.  Ya bunu yazana gereğini yapsın savcılık, ya da bana gelsin! Benin bir evim, iki arabam bir oğlum Mustafa’nın üzerine, Çakmakkaya’da kayınpederimden kalma bir villam ve eşimin üzerine yaklaşık 280.000 TL nakitim var.” şeklinde konuştu. 

“MANYAK MI BUNLAR?”“Manyak mı bunlar ya? Bu işler kolay mı? 40 milyon bilmem ne? Hayır diyor ki; ” Sen hırsızsın” diyor. “Sen yolsuzsun” diyor. Gazeteci bunu diyor. Biz bunu Sulh Ceza Hakimliğine bildirdik. Böyle bir şey olması mümkün değil. Haberin içinde ne diyor: “Vilayet soruşturma açmış. İçişleri bakanlığından…” Normalde Valiliğinde; “Hayır kardeşim böyle bir şeyden bizim haberimiz yok demesi lazım” demesi lazım. Siyasetçi bu konuda yalnız kalıyor. Sulh Ceza Hakimliğinden bu yazı kaldırılsın diye başvurduk. Başsavcılığa da ceza alsın diye başvurduk. Sulh Ceza Hakimliği 2004 yılında Polonya’nın yerel mahkemesinde bir yerel mahkemenin kararını bize gerekçe göstererek “BASIN ÖZGÜLÜĞÜDÜR” dedi. “Sen siyasetçisin biz seni hırsız olarak görüyoruz” dedi. “Seni yolsuz olarak görüyoruz” dedi. Mahkeme kararı bana onu söylüyor. Sen siyasetçiysen diyor; “Her türlü hakarete, her türlü şerefsizliğe layıksın” diyor. Karar özetle bunu söylüyor. Benimde çoluk çocuğum var ve bunu benimde çoluk çocuğum okuyor. Senden fazla bir şey istemedim. İnternete yazılan bir haberi kaldırılmasını istedim. O zaman bende ne yaparım? Madem basın özgürlüğü bu, o karalayanlar hakkında istediğimi söylerim. Böyle bir şey olabilir mi ya? Ne basın özgürlüğü? İnsanın aşalamanın, insana iftira atmanın nesi basın özgürlüğü? Desin ki bana; “Arkadaş sen şunu yapamadın?” Tamam basın özgürlüğü. Her türlü eleştiriyi yapabilir? Ama ben diyorum ki; bu benim ve partimin ve milletvekilleri hakkında sürekli bu yazıların yazılması, bir itibarsızlaştırma cabasına gidilmesi, bir organizasyonun parçasıdır. Hamdi Uçar’ın, bilmem neyin konuşulması. Hayır efendim biz onurlu ve şerefli insanlarız. Yargı ya bunun gereğini yapacak? Ya ben gereğini yapacağım? Bunu mu istiyorlar? Bunlar birisinden para aldığı için. Benim ne işim olur, ben sıradan bir adamım. Kozlu’da bir gariban gelirde, hiç bir şey yokken, sadece birlikte olduğum için durup dururken; “Ali Bektaş’ın otelleri var” diye saçma sapan bir haberin çıkmasının sebebini size soruyorum. Niye çıkar bu haber? Bu konu hakkında bir belge yoktur. Ben buna kızıyorum. Yargının böyle karar almasına bu yüzden kızıyorum. Böyle bir belge, böyle bir gazetede yok. Al klavyeyi eline istediğini yaz, istediğin gibi karala. Karalatmayacağım. Sonuna kadar. Adalet gereğini yapmazsa ben gereğini yapacağım. Benim namusum ve şerefimle kimse oynayamaz. Ben bu saatten sonra bir şey beklemiyorum. Onurlu ve şerefli yaşamdan başka. Yok ben kalem aldım. Yok ben gazeteciyim. Şimdi bu laflarımı alacaklar, istedikleri gibi çırpıp atacaklar. “İşte Ali Bektaş efelendi, bilmem ne?” diye. Yok kardeşim! Bundan sonra Ali Bektaş böyle. Herkese gereğini yapacağım. Kimse sokakta rahat dolaşamayacak. Benim onuruma şerefime dokunan insanın onuruna şerefine dokunurum. Net, tehdit ediyorum” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
cuma 1 ay önce

eğlenmek isteyen zonguldağa gelsin:))

Misafir Avatar
hayri duyar 1 ay önce

ne demiş adam vali olan oğluna.! ben sana vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim.!

Misafir Avatar
a 1 ay önce

yiğit namıyla anılır neysen o !

Misafir Avatar
Kozlu Halkı 1 ay önce

Bunu Başkan değil Coşkunoğlunun yanı da Tuvalete işletmeci olarak bile layık görmüyoruz Zonguldak ın başına gelmiş bir bela bu rantçı Ne olduğu belli olmayan siyasi çizgisi olmayan tuhaf bir zat

Misafir Avatar
Esnaf 1 ay önce

Ali Bektaş şu konuşma ahlakını artık bırak devir zaman değişti sen yine aynisin sen nerede yaşıyorsun anlamış değilim.sen çıkarma din mi şuan ki mutahitlerı acırım acırım da bu kozlunun ahmak insanına acırım kozlu halkı kusura bakmasın fakat bu adamı başa getirmekle çok büyük hata yapıldı benim şu malvarligim var diyet demeler veriyorsun.illaki senin üzerinde mi olması gerekiyor.bizleri ahmak yerine koyma copan bile sen den iyi konuşuyor. Aamak kesmek tek ali Bektaş haramileri

banner228

Üzülmez’de bir korona VAKASI daha

Haberi Oku