ZONGULDAK:
'Sonu bellidir”
  

Kamudan ihraçlarla ilgili basın açıklaması yapan BES Şube Başkanı Zuhal Engiz;

“Sonu bellidir”

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi tarafından kamuda yapılan ihraçlarla ilgili Vergi Dairesi önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı yapan BES Şube Başkanı Zuhal Engiz, “Kendisine muhalif olarak gördüğü sendika, siyasi parti, medya kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve derneklere yönelik olarak her türlü baskı araçlarını devreye koyarak yıldırmaya çalışan siyasi iktidar şunu iyi bilmelidir ki, yolu demokrasiden sapan iktidarın sonu bellidir.” dedi. 

“KEYFİ UYGULAMALAR YAPILIYOR”

İktidarın keyfi uygulamalarla kamudan ihraçları gerçekleştirdiğin söyleyen Engiz, “Yasalar yok sayılarak hukuksuz bir şekilde uygulamaya konulan KHK’lerle keyfi bir şekilde ülkeyi yöneten anlayışın karanlığı her geçen gün daha fazla üzerimize çökmektedir. 1 Eylül ve 29 Ekim tarihli KHK’lerden sonra 23 Kasım tarihinde yayınlanan yeni bir KHK ile yine sorgusuz, sualsiz ve herhangi bir gerekçe gösterilmeden binlerce kamu emekçisinin görevine son verildi.  15 Temmuz darbe girişimine yönelik ilan edilen OHAL ile, ömrü darbelerle mücadele ile geçmiş bir anlayıştan gelen sendikamıza, darbe dönemlerini mumla aratacak bir saldırı furyası başlatılmıştır. Kamuda FETÖ adı altında yürütülen operasyonlarda çoğunlukla yandaş sendika Memur-Sen üyelerinin açığa çıkması, kamudaki AKP/Cemaat kadrolaşmasının iç içeliğini ortaya çıkarırken, bir anda başka Saiklerle sendikamız AKP/Saray iktidarının hedefi haline gelmiştir. Son yayınlanan 677 sayılı KHK ile içerisinde Genel Başkanımız Fikret Aslan, İstanbul 1 Nolu, Ankara 1 ve 2 Nolu, Çorum, Mersin, Dersim, Hakkari, Mardin Şube Başkanlarımız, Kırşehir, Muş, Adıyaman ve Malatya il temsilcilerimizin de bulunduğu 98 üyemizin görevine son verilmiştir.” diye konuştu. 

“SENDİKAMIZ İKTİDARIN HEDEFİNDE”

Kendilerinin iktidar tarafından hedef olarak gösterildiğini belirten Engiz, son olarak şu ifadelere yer verdi: “AKP/Saray iktidarının öncelikle hedeflerinin içerisinde kamu hizmetlerinin tasfiyesinin tamamlanması olduğu açıktır. Sendikamız temel kamu hizmetlerinin parasız, nitelikli ve ulaşılabilir olmasını savunduğu için AKP/Saray  iktidarının hedefindedir. AKP/Saray iktidarı kamu emekçilerinin iş güvencesini kaldırmayı, performansa göre ücret, il içi ve iller arası rotasyon uygulamalarını kamu emekçilerine dayatmaktadır.  Sendikamız kamu emekçilerinin tamamın güvenceli istihdamından yana olduğu, kamu emekçilerinin maaşlarının performans esasına göre değil, gerçek bir toplu sözleşme sistemi ile belirlenmesi savunduğu, her türlü rotasyon uygulamasına karşı olduğu için AKP/Saray iktidarının hedefindedir. Kendisine muhalif olarak gördüğü sendika, siyasi parti, medya kuruluşları, demokratik kitle örgütleri ve derneklere yönelik olarak her türlü baskı araçlarını devreye koyarak yıldırmaya çalışan siyasi iktidar şunu iyi bilmelidir ki, yolu demokrasiden sapan iktidarın sonu bellidir.  Bir an önce OHAL uygulamasına son verilmeli, yayınlanan KHK’ler sonuçları ile birlikte geri çekilmelidir. Açığa alınan ve görevine son verilen yönetici, temsilci ve üyelerimiz derhal görevlerine başlatılmalı, Maliye Bakanlığı bu kara lekeyi bir an önce temizlemelidir.”     Aycan KARADAĞ 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Başkanlara vefa iftarı

Haberi Oku