ZONGULDAK:
Sorunları Enerji bakanına aktardı
İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, birkaç gündür şehirdeki elektrik, su ve yol gibi konularda sıkıntıların yaşandığını belirterek, sorunların çözüme kavuşması amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e mektup yazdı.


İYİ Parti Teşkilatından yapılan açıklamada, "Birkaç gündür yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle şehrimizin genelinde su, elektrik, yol v.b konularda sıkıntılar yaşandığı herkesin malumudur. Özellikle elektriklerin olmaması beraberinde pek çok problem yaratmıştır (Şehre su verilmemesi, Kaloriferlerin yanmaması, hastanelerde acil ameliyatlar dışında ameliyatların yapılmaması gibi). Bu açıdan başta sayın valimiz olmak üzere sıkıntıların giderilmesine çalışan bütün görevlilere teşekkür ediyoruz. Sıkıntıların aşılması ve sorunlara dikkat çekme anlamında İl Başkanımız Yavuz ERKMEN’in Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn. Fatih DÖNMEZ’e vatandaşımızın sıkıntılarını konu alan yazdığı yazı ilişikte sunulmuştur." denildi.


ERKMEN'İN BAKAN DÖNMEZ'E HİTABEN MEKTUBU


Başkan Erkmen, Bakan Dönmez'e hitaben yazdığı mektup şöyle:
"Sayın Bakanım, Mutlaka başta Sayın Valimiz olmak üzere yetkili arkadaşlarımız Zonguldak İlinde Enerji anlamında yaşanan sıkıntıları size aktarmışlardır. Çok daha ağır kış koşullarında bu derece mağduriyet yaşamayan İlimiz, 30-40 cm’lik kar yağışı sonrası son üç-dört gündür büyük mağduriyet yaşamaktadır. Gerek İl Merkezi, gerek İlçe Merkezleri, gerekse de kırsal kesimde 4 gündür elektrik verilmeyen mahalleler bulunmakta olup, yerel basında bu husus haberlere konu olmaktadır. Bu anlamda vatandaş ile yerel yöneticiler arasında (Belediye Başkanları, Muhtarlar) diyalog anlamında gerginlikler yaşanmaktadır. Sn. Valimizin canla başla olumsuzlukları giderme anlamında ki çabasını görüyoruz. Ancak Enerjisa Şirketinin özel olması ve de organizasyonu kendilerinin belirlemesi olumsuzlukları giderememiş aksine şirketin dışında, vatandaşın devletimize bakışını da olumsuz kılmıştır. Şirket yeterli ekip takviyesi yapamamış, arızaları giderememiş bu nedenle şehir 2-3 gündür elektrik ve susuz kalmıştır. Üstelik Şirket vatandaşla iletişimde büyük kopukluk yaşamış, telefonlara cevap vermemenin ötesinde şu ana kadar kamuoyunu aydınlatıcı bir basın açıklaması dahi yapmamıştır. Bakanlığınızın mutlaka konuya el atması, şirketin üst yöneticileri ile görüşüp, Zonguldak İline takviye ekipte dahil olmak üzere gerekli önlemlerin alınması yönünde talimatınızın sorunların giderilmesi açısından faydalı ve zorunlu görülmektedir. Yalnız bugünlük sorunların giderilmesi ötesinde kalıcı önlemler alınması anlamında gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, vatandaşımızın sesi olarak bu yazıyı size ulaştırmamı anlayışla karşılayacağınız umuduyla, saygılarımı arz ediyorum" (Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Faaliyet raporundaki aksayan noktalar tespit...

Haberi Oku