ZONGULDAK:
Sosyal medyada korkunç iddia:
Yaşamını Ankara’da sürdüren Zonguldak Endüstri Mesleki Lisesi emekli öğretmeni Ahmet Güler, sosyal medya paylaşımında, kalp kriz geçiren ve hala yoğun bakımda olan eniştesi Yaşar Onur’u, Zonguldak’tan Ereğli’deki özel hastaneye getiren ambulanstaki hemşirenin ambulansı terk ettiğini iddia etti.
Güler’in iddiasına olay şöyle gelişti:
Akşam saatlerinde evinde rahatsızlanan eniştesi Yaşar Onur eve en yakın yerdeki sağlık tesisi Atatürk Devlet Hastanesi ek binanın acil servisine getirildi. Burada gerekli muayenesi yapılan Onur, kalple ilgili bir sorun yaşadığı tespit edilerek Atatürk Devlet Hastanesi ana binaya sevk edildi. Onur’un muayenesini yapan hekimler acilen anjiyo yapılması gerektiğine karar vererek Ereğli’deki bir özel hastaneye ambulansla sevkini uygun buldu.


“BİR ŞEY OLURSA ŞOFÖRE HABER VERİN” DİYEREK AMBULANSTAN İNDİ


Ablası Münevver Güler Onur’un ancak Zonguldak Valiliği önünde yetişerek binebildiği ambulansta bulunan bir kadın, bir erkek iki görevli Milli Egemenlik Caddesi üzerinde ambulansı durdurarak araçtan indi. “Herhangi bir şey olursa şoföre haber verirsiniz” diyerek araçtan inen görevlilerin bu tavrına bir anlam veremeyen abla Münevver Güler Onur, durumu sürekli irtibat halinde olduğu kardeşi Ahmet Güler’e anlattı. Uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Ankara’dan hareket edemeyen Güler, tepkisini sosyal medya adresinde şöyle dile getirdi:
GEREĞİNİ ZONGULDAK VALİLİĞİ HEMEN BU SABAH YAPSIN
“BU GECE YARISINDAN SONRA SAAT 01:30 DOLAYINDA KALP KRİZİ NEDENİYLE ACİL ANJİYO İÇİN ZONGULDAK ATATÜRK HASTANESİNDEN (ESKİ SSK BÖLGE HASTANESİ) EREĞLİ'YE SEVK EDİLEN HASTANIN OLDUĞU AMBULANSTAN, KOZLU'DA İNİP, AMBULANS İÇİNDE BULUNAN KALP KRİZİ GEÇİREN HASTA EŞİNE "BİR ŞEY OLURSA ŞOFÖRE SÖYLERSİNİZ" DİYEN HEMŞİRE YA DA HEMŞİRELER; SİZE ZONGULDAK DEĞİL, BUNDAN SONRA YAŞAMI HARAM EDECEĞİM... BU YAZIYI OKUYAN VE BİLEN HERKES BİLSİN, O HEMŞİRE YA DA HEMŞİRELER SAĞLIK KURUMLARINDAN BİRİNDE BİLE GÖREVDE TUTULURSA BENİM HİÇ BİR SUÇUM OLAMAZ... YEMİNİM OLSUN, AHDIM OLSUN, ANDIM OLSUN; ONLARA YAŞAMI HARAM EDERİM... AD VERMEYECEĞİM GEREĞİNİ ZONGULDAK VALİLİĞİ HEMEN BU SABAH YAPSIN YA DA BEN ANKARA'DA OTURDUĞUM ADRESİ VEREYİM GÜVENLİK GÜÇLERİ GELİP BENİ ALSIN...”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

HAYAT PAHALI, EMEK UCUZ!

Haberi Oku